Australijos teismas leido rengti gyventojų apklausą santuokos lygybės klausimu

Š. m. rugsėjo 7 dieną Australijos Aukštasis teismas atmetė du skundus dėl planuojamos gyventojų apklausos paštu santuokos lygybės klausimu, taip sudarydamas sąlygas nacionaliniam tyrimui dėl to, ar šalyje turėtų būti legalizuotos tos pačios lyties asmenų sąjungos.

Teismo sprendimas reiškia, kad balsalapiai bus išsiuntinėti kitą savaitę, kaip ir planuota. Rezultatai turi paaiškėti lapkritį.

Ministras pirmininkas Malcolmas Turnbullas, LGBT* žmogaus teisių rėmėjas, sveikino Melburno teismo sprendimą. „Mes raginame visus australus balsuoti šiame tyrime, pasakyti savo žodį, – parlamentui Kanberoje sakė ministras pirmininkas. – Kaip esu sakęs šiuose Rūmuose ir daugelyje kitų vietų, (žmona) Lucy (Liusi) ir aš balsuosime „taip“, ir kitus aš raginsiu balsuoti „taip“.“

Nors apklausos rodo, kad australai pritaria santuokų lygybei, šis klausimas dėl politinių nesutarimų neišsprendžiamas jau daugiau kaip dešimtmetį. M.Turnbullo konservatorių vyriausybė pernai davė rinkimų pažadą surengti nacionalinį referendumą, bet tą planą dukart atmetė aukštieji parlamento rūmai Senatas, todėl buvo pereita prie balsavimo paštu.