Australijoje įregistruotos pirmosios tos pačios lyties asmenų santuokos

Australijoje įregistruotos pirmosios tos pačios lyties asmenų santuokos, pradedančios santuokų lygybės erą šį mėnesį įsigaliojus atitinkamam šalies įstatymui. Gruodžio 8 dieną istorinėms reformoms buvo gautas karališkasis pritarimas – generalgubernatorius Peteris Cosgrove’as pasirašė įstatymą karalienės Elizabeth II, kuri konstituciškai yra Australijos valstybės galva, vardu.

Tikėtasi, kad pirmosios tos pačios lyties asmenų santuokos bus įregistruotos sausio 9 dieną – po 30 dienų periodo, kurį poros turi išlaukti padavusios pareiškimus tuoktis. Tačiau kai kas dėl ypatingų aplinkybių siekė išimties ir pirmosios dvi ceremonijos įvyko Sidnėjuje ir Melburne.

„Ką tik įvyko Australijos pirmoji teisinė tos pačios lyties asmenų santuoka. Sveikinimai Amy ir Lauren“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė kampanija „Equal Marriage Rights Australia“.

Žiniasklaidos kompanija „Fairfax Media“ pranešė, kad 31 metų Lauren Price ir 29 metų Amy Laker santuoką įregistravo Sidnėjuje ir kad po dviejų valandų Melburne susituokė 36 metų Amy McDonald ir jos bendapavardė 28 metų Elise McDonald.