Asociacijos LGL atstovai dalyvavo smurto prieš LBT* moteris prevencijai skirtoje konferencijoje Italijoje

Š.m. gruodžio 11-12 dienomis nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL atstovai – Vadovas Vladimiras Simonko ir Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius – dalyvavo smurto prieš LBT* moteris prevencijai skirtoje tarptautinėje konferencijoje Brešos mieste Italijoje. Konferencija „Smurto prieš moteris artimoje aplinkoje ir pasimatymų metu tyrimas“, kurioje dalyvavo apie 150 dalyvių, buvo užbaigtas 12 mėnesių Europos Komisijos finansuojamas projektas „Kraujuojanti meilė: sąmoningumo apie lesbiečių, biseksualių ir translyčių moterų artimoje aplinkoje patiriamą smurtą Europos Sąjungoje didinimas“. Projektu buvo siekiama rinkti duomenis apie smurto artimoje aplinkoje paplitimo mastą tarp LBT* moterų aštuoniuose (8) Europos Sąjungos šalyse narėse bei formuluoti atitinkamas rekomendacijas įstatymų leidėjams, politikos formuotojams bei įgyvendintojams.

Tarptautinėje konferencijoje buvo pristatyti projekto metu atlikto tyrimo apie smurtą artimoje aplinkoje tarp LBT* moterų rezultatai. Atlikus septyniolika (17) pusiau struktūruotų interviu su Lietuvos LBT* bendruomenės narėmis, policijos pareigūnais bei nacionaliniais ekspertais, paaiškėjo, kad smurto artimoje aplinkoje prevencijai skirtos viešosios politikos priemonės nepakankamai atsižvelgia į specifinius LBT* bendruomenės narių poreikius. Nuo smurto tos pačios lyties porose nukentėjusios moterys iš Lietuvos nėra linkusios kreiptis į teisėsaugos pareigūnus, o pastarieji nurodo neturintys pakankamų kompetencijų atsižvelgiant į su seksualine orientacija ir/ar lytine tapatybe susijusius specifinius aspektus smurto artimoje aplinkoje atvejo kontekste. „Būtina suprasti, jog LGBT* bendruomenės nariai kartais susiduria su panašiomis problemomis kaip ir didžioji dalis Lietuvos gyventojų. Svarbu užtikrinti, jog žmogaus seksualinė orientacija ir/ar lytinė tapatybė netaptų kliūtimi kreipiantis pagalbos į kompetentingas Lietuvos institucijas,“ – teigė asociacijos LGL Vadovas Vladimir Simonko.

Mokslinio pobūdžio leidinys, apibendrinantis tyrimo rezultatus, pasirodys 2016 m. kovo mėnesį. Daugiau informacijos apie projekto „Kraujuojanti meilė“ rezultatus galite rasti specialioje internetinėje svetainėje, projekto FaceBook paskyroje ir LBT* moterims skirtoje informacinėje brošiūroje.

Konferencijos „Smurto prieš moteris artimoje aplinkoje ir pasimatymų metu tyrimas“ programą galite rasti čia:

locandina3-bleeding-love_ita_eng.2-page-001Partneriai:

2mIhAJ--SQaXA_Cq-IPVT2fXxh7yg9LyvTxUVMeRJFwProjektą remia Europos Komisijos DAPHNE programa:

BCflw9iLa-FXFkNb2G1lkaMBBlRmytkVIc9eOOSbKLY