„Apple“ prisijungė prie kovos už santuokos lygybę Australijoje

Korporacija „Apple“ oficialiai prisijungė prie verslo įmonių grupės, remiančios lygias teises į santuoką Australijoje, tarp šalies politikų netylant ginčams šiuo klausimu.

Australijos Ministras Pirmininkas Malcolmas Turnbullas jau kelis kartus sutrukdė šalies Parlamente rengti laisvą balsavimą dėl santuokos lygybės įteisinimo. Ministras Pirmininkas siūlo šį klausimą spręsti plebiscitu – viešu gyventojų balsavimu, tokiu būdu siekdamas išvengti konflikto su konservatyviais savo vadovaujamos koalicijos parlamento nariais, pasisakančiais prieš lygių teisių suteikimą LGBT* asmenims.

M. Turnbullas, praėjusių rinkimų metu iškovojo sunkią pergalę (jo valdoma koalicija parlamente sudaro labai silpną daugumą), šią savaitę prižadėjo planą dėl plebiscito organizavimo paskelbti kaip įmanoma anksčiau, tikintis, kad jis įvyks dar šiemet ar kitų metų pradžioje.

Prie vykstančio ginčo šią savaitę prisidėjo ir didžioji kompiuterių gamintoja „Apple“, prisijungdama prie organizacijos „Australian Marriage Equality“ kampanijos.

Kaip ir leiboristų partija, AME aguotoja organizuoti laisvą balsavimą parlamente, siekiant santuokos lygybę šalyje įteisinti kuo greičiau.