Apie atsiskleidimą Kinijoje svarsto vis daugiau LGB asmenų

Trečią kartą atliktos kasmetinės Kinijos LGBT* bendruomenės apklausos rezultatai atskleidė pozityvias požiūrio į LGBTI žmogaus teises pokyčius visuomenėje.

Kinija yra didžiausia pagal gyventojų skaičių valstybė pasaulyje, turinti beveik 1,4 milijardo gyventojų. Manoma, kad LGBTI asmenų skaičius šalyje siekia 70-140 milijonų. LGBT* asmenų perkamoji galia Kinijoje per metus siekia 135 milijardus eurų.

Vis dėlto daugelis LGBT* asmenų šalyje patiria giminaičių ir visuomenės spaudimą sukurti šeimą su priešingos lyties asmeniu ir susilaukti vaikų.

Kinijos LGBT* bendruomenės apklausa parodė, kad:

  • Vis daugiau LGB asmenų planuoja atskleisti savo seksualinę orientaciją: ateinančius penkerius metus to neplanuoja vos 22 proc. homoseksualių ir biseksualių vyrų bei 12 proc. lesbiečių ir biseksualių moterų.
  • Daugiau homoseksualių vyrų tikisi sudaryti vienalytę santuoką: 54 proc. vyrų ir 65 proc. moterų nurodė, kad vienalytė santuoka yra jų siekiamybė.
  • Nors tos pačios lyties asmenų santuoka Kinijoje neįteisinta, 58 proc. apklausoje dalyvavusių vyrų ir 75 proc. moterų tikino svarstysiantys galimybę vienalytę santuoką sudaryti užsienyje.
  • 70 proc. apklausoje dalyvavusių LGB asmenų labiausiai nerimauja dėl šeimos nepritarimo jų pasirinktam šeimos modeliui.