Anglijos ir Velso homoseksualai švenčia: registruojamos pirmosios santuokos

Daug gėjų porų Anglijoje ir Velse penktadienį vakare sulaukę vidurnakčio prisiekė amžiną meilę, nes tą akimirką įsigaliojo įstatymas, leidžiantis registruoti tos pačios lyties asmenų santuokas, vainikavęs jų ilgai trukusią kovą už lygybę.

Įregistravus pirmąsias tokias santuokas, Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas parašė socialiniame tinkle „Twitter“: „Sveikinimai visoms tos pačios lyties asmenų poroms, besituokiančioms šiandien – linkiu jums didžiausios įmanomos laimės ateityje.“

Konservatorių partijos lyderis šį pokytį gyrė šį „svarbų momentą mūsų šaliai“, o virš vyriausybės įstaigų Londone šia proga buvo iškeltos vaivorykštės spalvų vėliavos.

Nors 15 valstybių yra įteisinusios homoseksualų santuokas, o dar trys leidžia jas dalyje savo teritorijos, gėjai ir lesbietės tebėra persekiojami daugelyje pasaulio vietų.

Anglikonų Bažnyčia, argumentuojanti, kad santuoka galima tik tarp vyro ir moters, naujajame įstatyme užsitikrino išlygą, kad jos dvasininkai neprivalės tuokti homoseksualių porų.

Skaitykite daugiau 15min.lt