Amerikiečiai vis dar dvejoja, ar normalu būti translyčiu

Kalifornijos (JAV) teisės universiteto Viljamso instituto ir rinkos tyrimų įmonės „Ipsos“ atlikta apklausa atskleidė amerikiečių požiūrį į translyčių asmenų teises. Tyrimas parodė, kad pusė šalies gyventojų vis dar dvejoja, ar normalu būti translyčiu.

Teiginiui, jog būti translyčiu yra normalu „visiškai pritarė“ 20 proc. apklausos respondentų, „greičiau pritarė“ – 24 proc. Tuo tarpu 21 proc. apklausos dalyvių buvo įsitikinę, jog būti translyčiu „nėra normalu“, 16 proc. – „veikiau nenormalu“. 18 proc. apklaustų amerikiečių atsakė nežinantys, ar translytiškumas yra normalus reiškinys.

Vis dėlto JAV atlikta apklausa atskleidė ir teigiamus amerikiečių požiūrio į translyčių asmenų teises pokyčius. Net 3 iš 4 apklausos respondentų pritarė translyčių asmenų teisei pasikeisti lyties įrašą asmens tapatybės dokumentuose. Apklausoje dalyvavę amerikiečiai taip pat pritarė teiginiui, jog translyčiai asmenys turi teisę naudotis viešaisiais tualetais pagal savo lytinę tapatybę.

Kalifornijos teisės universiteto Viljamso institutas ir rinkos tyrimų įmonė „Ipsos“ apklausą apie visuomenės požiūrį į translyčių asmenų teises atliko 23 pasaulio šalyse.