2020. Vaivorykštės vienmandatės: LGBT+ rekomendacijos balsuojant

Artėjant 2020 m. Seimo rinkimams piliečiams atsiranda natūrali dilema: kaip pasirinkti tarp įvairių kandidatų? Kurios politinės problemos yra svarbiausios, kad pagal jas galima būtų susidaryti galutinį verdiktą? Sprendimus apsunkina tai, kad Lietuvos rinkimų sistema yra sudėtinga ir daugiasluoksnė. Rinkėjai balsuoja ir už partijas, ir už individualius kandidatus, ir gali tai daryti atskirai. Dėl šių priežasčių, informuoti rinkėjus apie jiems svarbias politikų bei politinių partijų pozicijas yra ypač svarbu.

Per pastarąjį dešimtmetį, politinės diskusijos apie LGBT+ bendruomenės situaciją ir teises Lietuvoje gausėjo, darėsi kompleksiškesnės ir energingesnės. Natūralu, kad daugelis LGBT+ lietuvių, jų šeimos narių, draugų, ir sąjungininkų nori geriau susipažinti su informacija apie politikų pozicijas LGBT+ teisių klausimais. Tačiau, nors eteryje ir partijų programose yra kalbama apie LGBT+ teises, apie vienmandačių kandidatų pozicijas girdima rečiau. Siekdami informuoti rinkėjus, sudarėme vienmandačių kandidatų rekomendacinį gidą balsuotojui, kuriam rūpi LGBT+ teisės.

Atsižvelgdami į pagrindines LGBT+ bendruomenės reikmes – trans asmenų teises, šeiminių santykių įteisinimą bei cenzūros naikinimą – sudarėme gidą, kuriuo naudojantis galima geriau pažinti kandidatų santyki su LGBT+ teisėmis.

Šis vaivorykštės vienmandačių gidas nėra homofobų, ar transfobų sąrašas — tai yra specialus rinkėjo gidas, skirtas padėti susipažinti su visų politikų pozicijomis. Tai taip pat nėra progresyviausių politikų reitingas: buvimas LGBT+ draugišku nebūtinai reiškia, kad kandidatas yra progresyvus klimato kaitos politikoje, feminizme, t.t. Mes nesiūlome balsuoti išskirtinai pagal LGBT+ teisių klausimus, tačiau norėjome apžvelgti specifiškai juos.

Visą gidą galite atsisiųsti čia: 2020. Vaivorykštės vienmandatės: LGBT+ rekomendacijos

Vaivorykštės vienmandatės gidą kūrė politinėms partijoms nepriklausantys Algirdas Mitrofanas bei Simonas Bartulis.

Šis gidas yra neapmokestinta politinė reklama.