„Pride“ kaip platforma stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą 2024 08 01 – 2025 07 31

Projektu „Pride kaip platforma stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą“ siekiama plėsti NVO pajėgumus Baltijos šalyse, dalijantis patirtimi ir žiniomis su Šiaurės šalių partneriu, stiprinant visuomenės paramą vietos LGBT bendruomenių teisėms ir skatinant efektyvų bendradarbiavimą tarp NVO, pasinaudojant „Pride“ kaip Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo stiprinimo platforma.

Trys pagrindinės LGBT organizacijos Baltijos šalyse – LGL (Lietuva), Mozaika (Latvija) ir Estijos LGBT asociacija (Estija), dvi Baltijos šalių žmogaus teisių organizacijos – Latvijos žmogaus teisių centras ir Estijos žmogaus teisių centras, ir jų regioninis partneris Samtökin ’78 (Islandija) kurs tvirtesnį bendradarbiavimo tinklą, dalinsis žiniomis abipusės naudos labui ir tvariai mainysis patirtimi apie gerąsias praktikas žmogaus teisių srityje. Partneriai dalyvaus „Tartu Pride 2024“, „Baltic Pride 2025“ Vilniuje bei susitikimuose „Pride“ metu ir tarp jų, baigiant pranešimu „Baltic Pride 2025“ tarptautinės žmogaus teisių konferencijos metu.

Šis konsorciumas suteiks galimybę ne tik plėsti partnerystes, bet ir mokytis bei keistis gerąja patirtimi kovojant su anti-LGBTI retorika, skatinant tos pačios lyties asmenų šeimų apsaugą Lietuvoje, mokantis iš sėkmės istorijų Šiaurės ir Baltijos šalyse bei ieškant būdų skatinti socialinę pažangą LGBT teisių srityje Lietuvoje. Be to, netiesioginis projekto metu įgyvendintų veiklų rezultatas bus išaugusi sinergija, supratimas ir komunikacija tarp partnerių iš Baltijos šalių ir Šiaurės šalių.

Projektą finansuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.