Mitingas prie Rusijos ambasados – už LGBT teises Rusijoje

Mitingas prie Rusijos ambasados - už LGBT teises Rusijoje

Rugsėjo 8 d. (sekmadienį) 15 val. kviečiame visus kam ne visvien LGBT žmonių teisės ir homofobiški nuolatiniai jų pažeidimai Rusijoje į valandos trukmės mitingą kuris vyks ne mažesniu kaip 25 metrų atstumu nuo Rusijos Federacijos ambasados, esančios Latvių g. 53, Vilniuje, esančiame skverelyje.

Susirinkę išskleisime plakatus su šūkiais palaikančiais kovojančius už LGBT teises Rusijoje, taip pat siųsime savo meilę ir solidarizuosimės su Rusijos LGBT bendruomene. Norinčius prisidėti prie plakatų ir ženkliukų gamybos kviečiame prieš renginį rinktis Jakšto g. 22-15, 11 val.

Renginys skirtas išreikšti nepritarimą Rusijos Federacijos parlamento priimtai Vaikų apsaugos nuo informacijos, kenkiančios jų sveikatai ir vystymuisi įstatymo pataisai, kuria grubiai pažeidžiamos tarptatiniuose žmogaus teisių dokumentuose įtvirtintos teisės ir laisvės laisvai laikytis savo įsitikinimų ir juos reikšti. Pabrėžtina, kad ši teisė apima laisvę turėti savo nuomonę ir ieškoti informacijos bei idėjų, jas gauti ir skleisti visokiomis priemonėmis. Rusijos Federacijoje įsigaliojusi minėto įstatymo pataisa draudžia nepilnamečių tarpe skleisti informaciją apie santykius, išeinančius už tradicinių seksualinių santykių ribų. Dėl šios įstatymo pataisos Rusijos viešoji erdvė bus cenzūruojama, nebus galima laisvai šnekėti apie homoseksualumą, biseksualumą, transeksualumą ir pan.

2013 rugsėjo 8 dieną panašūs mitingai, protestai prieš šią įstatymo pataisą vyks įvairių šalių miestuose : Helsinkyje, Paryžiuje, Berlyne, Madride, Vienoje, Stokholme, Dubline, Niujorke, Londone, San Franciske, Sidnėjuje, Romoje ir kitur. Renginį palaiko taprautinė nevyriausybinė organizacija Amnesty International.

Renginio puslapis socialiniame tinkle Facebook.