Paroda „Nuo sutemų iki aušros – 20 LGBT metų Lietuvoje“

Paroda „Nuo sutemų iki aušros – 20 LGBT metų Lietuvoje“

Paroda „Nuo sutemų iki aušros“ – pirmoji queer istorijai ir kultūrai skirta paroda Lietuvoje, kurioje atsispindi svarbiausi LGBT bendruomenės ir queer meno įvykiai nuo 1993 iki 2013. Parodoje susijungia vizualinės antropologijos ir vaizdų kultūros prieigos, o meno kūriniai funkcionuoja kaip nuorodos, per konkretų įvykį atskleidžiančios platesnį socialinį, politinį ir kultūrinį kontekstą. Svarbiausias parodos principas – derinti istorinį dokumentinį bloką (archyvinės nuotraukos, LGL žurnalų numeriai, dokmentai) ir vizualinę formą (fotografijos, tapyba, filmai, objektai, performansai).

Šalia archyvinės dalies, kurioje atsispindi Lietuvos queer bendruomenės organizacinė, leidybinė, pilietinė veikla (LGL įkūrimas, svarbiausi projektai, kova prieš diskriminaciją ir kt.) pristatoma šiuolaikinio meno paroda, atskleidžianti queer požiūrį į kūną, seksualumą, identitetą, gyvenimą kartu. Akcentuojami ne tik vieši pasiekimai, organizuota veikla ir aktyvizmas, bet ir privatūs gyvenimai, paraštinės patirtys.

Skaitykla – vieta aktyviam prisiminimų dalinimuisi, pasibuvimui kartu, skaitymams ir diskutavimui. Queer naratyvai nuo laiko juostos persikels ant sienų, langų, stalų ir bibliotekos lentynų. Istorinio konteksto dekonstrukcijos vyksta dabartyje kartu su queer poezijos skaitymais. Parodai bus išleistas katalogas lietuvių ir anglų kalbomis.

Parodos kuratorė – Laima Kreivytė, asistentė – Dalia Mikonytė, architektė – Julija Reklaitė

Vieta: Šiuolaikinio meno centras, Vokiečių g. 2, Vilnius.

Daugiau informacijos rasite čia ir čia.

Tuo pat metu vyks:

Aušros Volungės fotografijų paroda Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje, Pilies g. 40, Vilnius.