SPEKTAKLIO „TRANS TRANS TRANCE“ PERŽIŪRA IR DISKUSIJA

SPEKTAKLIO „TRANS TRANS TRANCE“ PERŽIŪRA IR DISKUSIJA

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Oskaro Koršunovo / Vilniaus miesto teatru ir režisiere Kamile Gudmonaite, kviečia į nemokamą spektaklio „Trans trans trance“ peržiūrą.

Tai spektaklis, kurio pirminė idėja buvo lytinės tapatybės ir moteriškumo tema. Jo dramaturgija buvo kuriama ne remiantis pjese, o repeticijų metu sukurta ir atrasta medžiaga. Tai iš atvirų pokalbių apie moteriškumą gimęs spektaklis, kurio tematiką kūrybinė komanda laikui bėgant išplėtė iki klausimo – kiek mus apsprendžia ir formuoja lytinė tapatybė? Ar moteriškumas ir vyriškumas yra socialinis konstruktas, ar prigimties dėsnis? O jeigu peržengsime visuotinai suprantamą moteriškumo normą? Kur baigiasi lytis? Ar galima būti vyru ir moterimi vienu metu? Socialinė aplinka, medijos ir visuomenės normatyvai mums lengvina paaiškinimą, kas yra vyras ir moteris, tačiau ar dvinarė lyčių sistema neapriboja mūsų mąstymo? Kas nutinka žmogui, jei jo vidus neatitinka jo išorės? Ar sunku priimti save tokį, koks esi iš tikrųjų, jeigu tave ne visada priima visuomenė? Spektaklis „Trans trans trance“ šiemet nominuotas Nacionaliniam lygybės ir įvairovės apdovanojimui „Vaivorykštės“ nominacijoje gauti.

„Atsivėrimas neįvyksta tik vieną kartą žmogaus gyvenime. Tai kasdienė kelionė, kurioje kiekvienas turime eiti į save tam, kad galėtume ištverti kitą dieną.” (translyčio asmens liudijimas)

Po spektaklio žiūrovus pakviesime į diskusiją „Nuo nulio iki mėnulio: translyčių asmenų teisių apsauga Lietuvoje.“ Diskusijoje dalyvaus du asmens tapatybės dokumentus be privalomojo chirurginės operacijos reikalavimo pakeitę translyčiai asmenys iš Lietuvos ir spektaklio režisierė bei aktorės. Diskusiją moderuos Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius.

*****
Spektaklio režisierė – Kamilė Gudmonaitė
Vaidina: Dovilė Kundrotaitė, Jovita Jankelytė, Adelė Šuminskaitė

Spektaklio peržiūra NEMOKAMA, tačiau vietų skaičius ribotas. Bilietą į spektaklį galite pasiimti LGBT bendruomenės centre (Pylimo g. 21, Vilnius) iki gegužės 25 d. (penktadienio). Taikome sąlygą: vienam žmogui – vienas bilietas.

Renginį socialiniame tinkle FaceBook galima rasti čia.