#TRANS_LT: video klipų pristatymo vakaras ir paroda "TRANZ"

  • Data: 8 Gru 2015 Pradžia: 19:00 Vieta: 5 Malūnai Malūnų g. 5 Vilnius

12322411_10153785593664650_3840495371293401786_oNors Lietuvoje žmogaus teisių srityje spaudžia šaltukas ir kyla pūga, mes labai norime, kad šį stebuklingą vakarą ateitumėte pas mus! Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su kino režisieriumi Romas Zabarauskas, menininkėmis ARCANA FEMINA photography bei Shaltmira bei parodų erdve 5 MALŪNAI pristato unikalų projektą: “#TRANS_LT: video klipų pristatymo vakaras ir paroda “TRANZ”.

Vakaro metu oficialiai pristatysime pirmuosius Lietuvos istorijoje TRANS* asmenų matomumo didinimui skirtus socialinius video klipus, kuriuose tikri ir realūs TRANS* žmonės iš Lietuvos dalinasi savo asmenine patirtimi, atskleidžia, kaip neegzistuojanti galimybė Lietuvoje pasikeisti asmens tapatybės dokumentus veikia jų kasdienį gyvenimą, bei ragina visus, neabejingus translyčių asmenų teisių įtvirtinimui, pasirašyti specialią peticiją. Vaizdo klipų herojai Oskaras, Zhenia ir Jūratukas persikels iš žydrųjų video ekranų ir taps realiais šio mūsų vakaro pašnekovais. “Ateitis nebegąsdina – aš galiu būt tuo, kuo noriu,” – sako vienas/-a iš klipų herojų. Panašiai ir mes šį vakarą mesime iššūkį tam, kas ilgą laiką buvo paslėpta po devyniais užraktais. TRANS* asmenų matomumui sakome didelį TAIP, nes pats geriausias laikas realiems pokyčiams – DABAR!

Menininkės Arcana Femina ir Shaltmira mūsų vakaro svečiams pristatys bendrą projektą – parodą „TRANZ“, kur subtiliai persipynę ankstesnių menininkių projektų „#TransAwesome“ ir „By the Way“ elementai kalba nauju ir paveikiu skambesiu. Savo stilistika ir raiška kontrastuojantys darbai leis pažvelgti į TRANS* bendruomenę iš skirtintų perspektyvų ir pasinerti į tranz(s)ą! Pristatydama savo „#TransAwesome“ serijos darbus, Shaltmira nori visiems priminti, kad svarbiausia yra mylėti ir gerbti save, bei gebėti pasijuokti tiek iš savęs, tiek iš absurdiškų gyvenimo situacijų. Tuo tarpu menininkė Arcana Femina parodos metu pristatydama projektą „By the Way“ leis pažvelgti į šias gyvenimiškas situacijas per fotografinį naratyvą, kurio metu yra nagrinėjamas translyčio žmogaus santykis su savimi ir aplinka, šių santykių kontekste atsiskleidžianti visuomenės požiūrio anamarfozė ir susvetimėjimas. Palikdama lytiškumo sąvokas antrame plane, menininkė tikisi, kad vakaro dalyviai į projekto herojus visų pirma pažvelgs kaip į žmones, su kuriais bus sukurtas ryšys, o ne atskirtis.

Renginio svečius pasitiks skandalingoji Okeanide, apie kurios pasirodymą Vilniaus miesto gatvėse rašė net kultūros svetainė Literatūra ir menas. “LGBT* gyvenimai nėra susiję vien tik su trūkumais,” – sako Okeanidė. “Mes esame stipresni už visus trolius, nes mokame juoktis net tada, kai norisi tik verkti.” Kadangi proga išties neįprasta, atėjusius vaišinsime ne tik šypsenomis, bet ir taure vyno.

logoŠį gražų renginį padėjo surengti mūsų geri europiniai draugai ILGA-Europe ir TGEU – Transgender Europe.

Renginio paskyra socialiniame tinkle “Facebook”.