Konferencija „Mokykla – be patyčių tapatybės pagrindu“

12143087_1695184030713260_4855025213636309387_n

VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ 2015 m. lapkričio 5 d. pakvies švietimo institucijų atstovus, sprendimų priėmėjus ir nevyriausybinių organizacijų atstovus dalyvauti konferencijoje „Mokykla – be patyčių tapatybės pagrindu“.

Konferencijos pagrindiniai uždaviniai yra atkreipti visuomenės dėmesį ir didinti specialistų sąmoningumą apie patyčių lyties ir seksualinės orientacijos pagrindu mastą ir paplitimą Lietuvos mokyklose bei to galimas pasekmes, kelti atsakingų valdžios atstovų ir politikos formuotojų bei mokytojų kompetenciją atpažįstant ir kuriant strategijas kovai su patyčiomis Lietuvoje.

Konferencijos metu paliesime keturis pagrindinius aspektus:
# Lytinio švietimo ir ugdymo svarba
# Patyčios Lietuvoje – kodėl tai vis dar priimtina/pateisinama?
# Kokios lyčių vaidmenų stereotipų pasekmės?
# Metodai ir geroji praktika atpažįstant ir kovojant su patyčiomis tapatybės pagrindu Lietuvoje.

Konferencijos programa: http://goo.gl/y2tJ73

Konferencijos metu Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius skaitys pranešimą “Ypatingi, nes skirtingi: lytinės tapatybės, lyties raiškos ir seksualinės orientacijos sąvokų aptarimas”

Trumpa pranešimo santrauka: “Priklausymas LGBT* (lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų) bendruomenei dažnai klaidingai interpretuojamas kaip tam tikrų seksualinių „pomėgių“ išraiška, galinti egzistuoti atskirai nuo vaiko, paauglio ar suaugusio žmogaus socialinės realybės. Kitais žodžiais tariant, paprasčiausiai „nereikia demonstruotis“. Tačiau ar iš tiesų galime suprasti, pajausti ir įsijausti į tuos išgyvenimus, kuriuos patiria jaunas žmogus, supratęs, jog yra „kitoks“? Ką jaučia besiformuojanti asmenybė, kai jautrus ir trapus individualios tapatybės aspektas tampa viešų patyčių mokyklos bendruomenėje dalimi? Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas V. Raskevičius pranešimo metu ne tik pasidalins asmenine mokykloje patirtų homofobinių patyčių istorija, bet ir išsamiau aptars seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės bei lyties raiškos sąvokas, padedančias geriau suprasti ir atskleisti LGBT* tapatybių spektrą.”

Pranešimas bus skaitomos prevenciniams metodams ir rekomendacijoms skirtoje konferencijos dalyje 14:00-15:30 val.