Festivalyje "Scanorama" – filmas "Julija"

Festivalyje "Scanorama" - filmas "Julija"

Dokumentinis filmas „Julija“, kurio pasaulinė premjera įvyko šių metų Venecijos kino festivalyje, Lietuvoje pirmą kartą bus parodytas Europos šalių kino forume „Scanorama“. Lapkričio 11 d. įvyksiančiame premjeriniame seanse filmą pristatys pati filmo režisierė J.Jackie Baier.

Berlyne gyvenanti ir kurianti kino režisierė, prodiuserė ir fotografė J.Jackie Baier pati yra transseksualė. Nuo 1999 metų ji kuria fotografijų ciklus prostitucijos tema, stebėdama grupę Berlyne dirbančių transseksualių moterų. „Su Julija susipažinau 2003 m. Vilmersdorfe esančiame bare. Kurį laiką dirbome ten „užeigos merginomis“, siūlydamos lankytojams pirkti alkoholį, seksą, bet ką, kas generavo grynuosius. Tačiau abi greitai iškritome iš biznio. Aš, pasak šeimininkės, nebuvau pakankamai gera prostitutė (ir ji buvo teisi). O Julija pasidavė įpročiui žodžiu tvirkinti klientus. Tai negalėjo gerai baigtis”,  – prisimena filmo režisierė J.Jackie Baier.

Filmas „Julia“ – tai jaudinantis pasakojimas apie iš Klaipėdos kilusį transseksualę, paauglystėje priverstą bėgti iš namų į Vokietiją, parduotą į prostitucijos verslą ir atsidūrusią ant visiško fizinio ir psichologinio išsekimo ribos.

Daugiau informacijos rasite festivalio svetainėje.