Programa

Eitynių „Už lygybę“ dalyvių dėmesiui!!!

Lietuvos gėjų lyga (LGL) informuoja, jog š.m. liepos 27 d. eitynės „Už lygybę“ vyks Gedimino prospekte nuo 13 iki 16 val. Kaip pagrindiniai renginio organizatoriai, esame įsipareigoję užtikrinti dalyvių saugumą renginio metu bei gerą eitynių atmosferą. Dėl šios priežasties dalinamės šia informacija apie eitynių logistiką bei saugumo užtikrinimo priemones. Plačiau skaitykite ČIA.

Programa parsisiuntimui:

LT virs-pirmas1

„Baltic Pride 2013″ savaitės renginiai


Liepos 13 - 21 d.

Remigijaus Venckaus fotografijų paroda „Aš esu kitas“.

Parodą sudaro vyrų aktų fotografijos sukurtos 2007 – 2013 m. Meninkas kviečia susitikti su vyro kūnu kaip su Kitu, kuris viešajame Lietuvos diskurse yra tik nusakomas atsargiomis užuominomis. O pagrindiniame ir naujausiame fotocikle Aš esu kitas plėtojamas savitas meninis ir intencionalus dialogas su Biblijoje esakluojamomis tiesomis. Kituose fotografijų cikluose (Iš vaikinų gyvenimo, Virtuvės antropologija, pokalbiai apie meilę etc.) autorius pasitelkia vizualiojo meno kalbos galią ir kviečia žiūrovą diskutuoti apie vyriško kūno seksualumą, bei intymumą.

Renginio vieta: Vilniaus Kamerinis teatras, Konstitucijos pr. 23B, Vilnius.
Renginio atidarymas: Liepos 13 d. 18 val.

Liepos 19 d.

18:00 Reklaminių juostų (banerių) kūrybinės dirbtuvės

Būk kūrybiškas ir sukurk savo reklaminę juostą eitynėms „Už lygybę“.

Vieta: LGBT centras A. Jakšto g. 22-15, Vilnius.

Liepos 23 d. – rugpjūčio 6 d.

Paroda „Nuo sutemų iki aušros – 20 LGBT laisvės metų Lietuvoje“

Paroda „Nuo sutemų iki aušros“ – pirmoji queer istorijai ir kultūrai skirta paroda Lietuvoje, kurioje atsispindi svarbiausi LGBT bendruomenės ir queer meno įvykiai nuo 1993 iki 2013. Parodoje susijungia vizualinės antropologijos ir vaizdų kultūros prieigos, o meno kūriniai funkcionuoja kaip nuorodos, per konkretų įvykį atskleidžiančios platesnį socialinį, politinį ir kultūrinį kontekstą. Svarbiausias parodos principas – derinti istorinį dokumentinį bloką (archyvinės nuotraukos, LGL žurnalų numeriai, dokmentai) ir vizualinę formą (fotografijos, tapyba, filmai, objektai, performansai).

Šalia archyvinės dalies, kurioje atsispindi Lietuvos queer bendruomenės organizacinė, leidybinė, pilietinė veikla (LGL įkūrimas, svarbiausi projektai, kova prieš diskriminaciją ir kt.) pristatoma šiuolaikinio meno paroda, atskleidžianti queer požiūrį į kūną, seksualumą, identitetą, gyvenimą kartu. Akcentuojami ne tik vieši pasiekimai, organizuota veikla ir aktyvizmas, bet ir privatūs gyvenimai, paraštinės patirtys.

Skaitykla – vieta aktyviam prisiminimų dalinimuisi, pasibuvimui kartu, skaitymams ir diskutavimui. Queer naratyvai nuo laiko juostos persikels ant sienų, langų, stalų ir bibliotekos lentynų. Istorinio konteksto dekonstrukcijos vyksta dabartyje kartu su queer poezijos skaitymais. Parodai bus išleistas katalogas lietuvių ir anglų kalbomis.

Parodos kuratorė – Laima Kreivytė, asistentė – Dalia Mikonytė, architektė – Julija Reklaitė

Vieta: Šiuolaikinio meno centras, Vokiečių g. 2, Vilnius.

Daugiau informacijos rasite čia ir čia.

Renginio plakatas.

Tuo pat metu vyks:

Aušros Volungės fotografijų paroda Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje, Pilies g. 40, Vilnius.

Liepos 24 d.

13:00 – 18:00 Queer Zinų mugė

Nepriklausomų, pelno nesiekiančių, savarankiškai išleistų, į “queer“ tematiką orientuotų leidinių mugė. Zinai iš viso pasaulio, pokalbiai ir kūrybinės dirbtuvės.

Vieta: Šiuolaikinio meno centro skaitykla Vokiečių g. 2, Vilnius.

Daugiau informacijos čia.

19:00 Literatūros skaitymai su Eileen Myles

Eileen Myles yra poetė ir rašytoja iš Niujorko. Per tris dešimtmečius ji yra parašiusi daugiau nei 20 poezijos rinkinių, grožinės, negrožinės, performanso žanro literatūros kūrinių. 2011 metų Lambada lesbiečių grožinės literatūros apdovanojimo laureatė.

Vieta: Šiuolaikinio meno centro skaitykla Vokiečių g. 2, Vilnius.

Kalba: anglų.

Liepos 25 d.

 

16:00 Pristatymas: Lyčių lygybės indeksas

Europos lyčių lygybės institutas pristatys Lyčių lygybės indeksą. Lyčių lygybės indeksas – sudėtinis rodiklius, supaprastinantis kompleksišką lyčių lygybės situaciją į visiems gerai suprantamą ir lengvai interpretuojamą matą.

Pristatyme bus akcentuojami indekso rezultatai, nurodant kaip toli ar arti ES ir jos šalys narės priartėjo prie to, kad būtų pasiekta lyčių lygybė.

Galiausiai, sesijos metu bus pristatytos pagrindinės išvados, kylančios iš šio pirmojo Lyčių lygybės indekso, bei išryškintos egzistuojančios duomenų spragos, ypač smurto ir daugialypių nelygybių srityse.

Vieta: Europos lyčių lygybės institutas, Išteklių ir dokumentacijos centras, Vilniaus g. 10, Vilnius.

Kalba: anglų.

Liepos 25 – 31 d.

Kino festivalis „Kitoks kinas“

Antrasis LGBT filmų festivalis „Kitoks kinas“ vyks Vilniuje 2013 m. liepos 25 –rugpjūčio 1 d. Festivalyje pristatomi 18 vaidybinių ir dokumentinių filmų. Įėjimas į visas filmų peržiūras ir kitus festivalio renginius nemokamas!

Daugiau apie festivalį: www.kitokskinas.lt

Vieta: Kino teatras „Skalvija„, A. Goštauto g. 2/15, Vilnius.

Liepos 25 – 27 d.

Vakarėliai klube „SOHO“

Vieta: klubas „SOHO“ Švitrigailos g. 7/16, Vilnius.

Liepos 25 d. nuo 21:00 val.

Liepos 26-27 d. nuo 22:00 val.


Liepos 26 d.

10:00 – 16:00 Žmogaus teisių konferencija „Europos politikos gairės LGBT teisių apsaugos srityje“.

Vienos dienos trukmės tarptautinė žmogaus teisių konferencija „Europos politikos gairės LGBT teisių apsaugos srityje“ bus rengiama Baltic Pride 2013 renginių savaitės metu, t.y. 2013 m. liepos 26 d. Tai unikali proga aptarti iškylančius iššūkius, pasidžiaugti pasiekimais bei nubrėžti ateities politikos gaires, siekiant dar didesnės LGBT* asmenų įtraukties Lietuvos visuomenėje.

Konferencijos metu siūlome aptarti:

(1) iššūkius, su kuriais susiduria Baltijos valstybės (t.y. Lietuva. Latvija ir Estija), siekdamos platesnės LGBT* asmenų legitimių interesų įtraukties į politikos formavimo procesus.

(2) gerąją užsienio valstybių praktiką, siekiant LGBT* asmenų integravimo į visuomenę,

(3) Europos Tarybos Rekomendacijos dėl LGBT* teisių apsaugos įgyvendinimo proceso eigą Lietuvoje,

(4) Europos Sąjungos politikos gaires LGBT* teisių apsaugos srityje

Konferencija vyks anglų ir lietuvių kalbomis (sinchroninis vertimas).

Vieta: Tolerancijos centras, Naugarduko g. 10/2, LT-01141, Vilnius. Registracija el. paštu office@gay.lt

13:00 Dirbtuvės: LGBTQ jaunimo ir studentų įtraukties klausimai ES jaunimo politikos formavime

IGLYO (Tarptautinė lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių ir queer jaunimo ir studentų organizacija) pristato kūrybines dirbtuves LGBTQ jaunimo ir studentų įtraukties klausimais ES jaunimo politikos formavime. Taip pat bus pristatoma IGLYO darbas politikos ir teisių gynimo srityse. Bus pristatomas ir naujausias tyrimas LGBTQ jaunimui ir studentams aktualiais klausimais. Atvykite ir pasidalinkite savo idėjomis apie tai kaip geriausia rūpintis ir atstovauti LGBTQ jaunimą ir studentus visoje Europoje.

Vieta: Europos lyčių lygybės institutas, Išteklių ir dokumentacijos centras, Vilniaus g. 10, Vilnius.

Kalba: anglų.

15:00 Žmonės kaip AŠ

Jaunieji aktyvistai iš Latvijos LGBT organizacijos Mozaika ir Estijos LGBT asociacijos pristato kūrybines dirbtuves, kuriose bus galima susipažinti su LGBTIQ žmonėmis, padrąsinti vienas kitą, įsisavinti pozityvią energiją ir sustiprinti savo tapatumą.

Vieta: Europos lyčių lygybės institutas, Išteklių ir dokumentacijos centras, Vilniaus g. 10, Vilnius.

Kalba: anglų.

21:00 Filmą „Sraigės kiaute“ pristato rež. E. M. Bergsmark

pojktanten_963320cŠis filmas yra festivalio „Kitoks kinas“ programos dalis.

„Sraigės kiaute“ (Pojktanten), 2012 / Švedija, Danija / Ester Martin Bergsmark. Vaid. Ester Martin Bergsmark, Varg Holmdahl, Eli Levén. Dokumentika, švedų k., angl. ir liet. subt., 1.15.

Ester Martin Bergsmark ir Eli Levén yra trans. Tingiai sėdėdami senoje vonioje ir skusdami vienas kitam kojas, jie dalinasi prisiminimais apie tai, kaip augo nesitapatindami nė su viena iš dviejų norminių lyčių, apie patirtą smurtą ir žiaurumą.

Šis filmas – labai intymus pasakojimas apie universalius dalykus: ką mūsų visuomenėje reiškia kategorizuoti ir būti kitų kategorizuojam ir kas atsitinka tada, kai žmonės netelpa į dėžutes.

Vieta: Kino teatras „Skalvija„, A. Goštauto g. 2/15.

Liepos 27 d.

13:00 – 16:00 eitynės „Už lygybę“.

Pagrindinis „Baltic Pride 2013″ renginys. Numatoma eitynių pradžia – 12 val. Sekite informaciją.

17:30 Filmą „Mano meilė“ pristato rež. I. H. Andersen

mylove.php_-300x199Šis filmas yra festivalio „Kitoks kinas“ programos dalis.

„Mano meilė – Poulo ir Majaus istorija“ (My Love – Historien om Poul og Mai) 2012 / Danija / Iben Haahr Andersen Dokumentika, danų k., angl. ir liet. subt., 1.05

Prieš keletą metų Poulas prarado viską, ką mylėjo. Tačiau iš seno gyvenimo griuvėsių stiebiasi naujas. 62 metų Poulas sutinka gyvenimo meilę – Majų iš Tailando. Poulas patiria meilę, kokios niekada nebuvo pažinęs, o Majus nusprendžia likti Danijoje, toli nuo savo vaikų, gyvenančių su jo seserimi Tailande. Per šešerius filmavimo metus režisierė fiksuoja Poulo ir Majaus santykių raidą – nuo pašėlusios aistros iki kasdienio gyvenimo kartu iššūkių. Su humoru ir sąmoju filme atskleidžiama istorija apie drąsą būti savimi, primenanti mums, kad niekada nevėlu pakeisti gyvenimą.

Vieta: Kino teatras „Skalvija„, A. Goštauto g. 2/15

Liepos 27 - 28 d.

19:00 Vertėjas

vertėjas

Lietuvių liaudies PATRIOTINĖ drama. PREMJERA!!!

Režisieriai – Alicia Gian (JAV)/Marius Mačiulis
Scenografija – Agnė Kupšytė
Kostiumai – Indrė Budreckytė
Garso režisierė – Deimantė Ponelytė

Premjera – 2013 m. liepos 27 d.
Trukmė – 90 min. (be pertraukos)

Vaidina:

Ridas Jasiulionis
Alina Leščinskienė
Arturas Varnas
Larisa Kalpokaitė
Laura Height (JK)
Renata Kutinaitė
Indrė Jaraitė
Tadas Gudaitis
Paulius Valaskevičius
Inga Filipovič

Nupjautų šakų vietose atsiranda gumbai…

Nejautrūs, negyvi, aptraukti žieve, tačiau gyvo medžio dalys…

Jų kūnai sunykę, surambėję…

Jie tampa panašūs į kelmus, šaknis…

Jų tarpusavio santykiai riboti…

Vienas kitą jie liečia tarsi per žievę, tačiau liečia ir bando priartėti…

Neprisilietus paliesti…                                          (Virgis Malčius)

„Mes gi susitarėm – kai esam kartu apie Lietuvą nekalbam, nes ten šalta… tamsu.. ir be perstojo lyja“.

Režisieriai Alicia Gian (JAV) ir Marius Mačiulis savo spektaklį, atliekamą dviem kalbom, pavadinę „lietuvių liaudies patriotine drama“ tam, kad paprovokuotų žiūrovą – kokia toji tėvynė, kurią taip visi mylime. „Ji tarsi neįgali mergaitė, kuri bando užsivilkti tautinę suknelę, bet niekaip nepavyksta – sako M. Mačiulis. – Kas turėtų prieiti ir jai pagelbėti?“

Jie myli tėvynę iš tolo, nes kiekvienas turėjo vis kitokių priežasčių Ją palikti. Adelė (akt. Larisa Kalpokaitė) nepragyveno iš pensijos, todėl išvažiavo į Angliją ieškoti darbo. Natašą (akt. Renata Kutinaitė) suteneriams pardavė jos draugas. Joana paliko namus, nes tikėjosi svetur surasti meilę. O Julius…

Julius tikėjo Lietuva, kartu su Ja išgyveno sąjūdžio euforiją, padėjo Jai susikalbėti su anglakalbiu pasauliu. Ir po dvidešimties metų jis toliau tą daro, tik jo Lietuva dabar kitokia, išsibarsčiusi po pasaulį, nors labiausiai po Britų salas. Pats Julius su partneriu gyvena Bonos Airėse ir kiekvieną rytą sulaukia skambučių iš Jungtinės Karalystės valstybės institucijų, kad padėtų susikalbėti su į bėdą papuolusiais tautiečiais. Jie ir įkūnija Juliaus Lietuvą – gatvėje atsidūrusi pensininkė, socialinės rūpybos sistemą išnaudojantis bedarbis, mokyklos laikų draugė, su kuria vaikystėje žaisdavo šlapioje smėlio dėžėje po pušimis. Ji ir atgaivina Juliaus nostalgiją savo šaliai – bet kartu primena Jos išdavystę. Joana stovėjo nuošaly, kai mokyklos chuliganai mušė Julių. Galbūt, jei ji būtų priėjusi ir nušluosčiusi kraują nuo veido, jis nebūtų išvažiavęs iš Lietuvos. Bendraudamas su Joana, nors ir per atstumą jis iš naujo atranda savo lietuvio iš mažo miestelio identitetą, kurį manė palikęs prieš dvidešimt metų. Aktoriaus Rido Jasulionio vaidinamas Julius, nors sėdi už tūkstančių kilometrų, yra vienintelis ryšio kanalas tarp Joanos (akt. Alina Leščinskienė) ir čia pat esančios Pietų Londono moterų klinikos seselės (akt. Laura Height JK). Juos sieja šalis, kurios abu nematė daugybę metų, ir kuo labiau Julius galvoja apie Ją, tuo labiau tolsta nuo savo argentiniečio partnerio (akt. Arturas Varnas), kuris negali suprasti, kodėl gyvenimą – fiestą turėtų temdyti mintys apie kažkokią šaltą tamsią šalį, kurioje net palmių nėra, vien pušys.

Juliuj sunkiau ir sunkiau sekasi išlaikyti ribą tarp profesinio vertėjo darbo ir susirūpinimo dėl savo tautiečių užsienyje. Galiausiai jis ir Joana turi susitaikyti su savo praeities sunkumais. Antras šansas – prieiti ir nuvalyti kraują nuo veido – visada atsiranda…

Laima Vincė yra rašytoja, poetė ir išeivijos vertėja, žurnalistė. Jau daugiau nei dvidešimt metų Laima domisi istoriniais pokyčiais, vykusiais Baltijos šalyse. Į sovietų okupuotą šalį pas Marcelijų Martinaitį Vilniaus universitete ji atvyko studijuoti poezijos vertimo; dalyvavo dainuojančioje revoliucijoje ir išleido memuarų knygą „Lenino galva ant padėklo“ (2008). Po dvidešimties metų, 1994 metais, atvyko į Lietuvą pagal Fulbright programą dėstyti poezijos vertimo teorijos bei kūrybinio rašymo VU ir VDU. Į anglų kalbą verčia šiuolaikinę lietuvių poeziją ir prozą. Už savo kūrybą yra pelniusi ne vieną Amerikos valstybinį apdovanojimą, tarp jų prestižinę National Endownment of the Arts premiją ir PEN vertimo premiją.

Pjesės „Vertėjas“ skaitymas vyko 2012 m. Lietuvos Nacionalinio dramos teatro organizuojamame lietuviškos dramaturgijos festivalyje „Versmė“.

Spektaklis įtrauktas į Baltic Pride 2013 programą.

Į spektaklius vyksiančius 2013.07.27/28 19 val. ĮĖJIMAS NEMOKAMAS.

P.S. Sėdimų vietų skaičius yra ribotas.

Liepos 28 d.

16:15 José Arroyo paskaita „P.Almodóvaro kinas Ispanijos demokratizacijoje“

almdovar.php_-300x182Šis renginys yra festivalio „Kitoks kinas“ programos dalis.

1975 m. mirus generolui Francisco Franco, Ispanijoje baigėsi beveik pusę amžiaus trukusi diktatūra. Pereidama į demokratiją Ispanija sužydėjo naujais meniniais judėjimais. Vienas jų – la Movida – užgimė Madride ir sulaužė visus iki tol dominavusius estetinius, seksualinius ir politinius tabu. Garsiausias la Movida sūnus Pedro Almodóvaras savo ankstyvuosiuose filmuose geriau nei kas kitas įkūnijo to meto transgresijos, anarchijos ir entuziazmo dvasią. José Arroyo yra Anglijos Voriko universiteto (University of Warwick) dėstytojas. Tarp jo mokslinių interesų – tautiškumo ir seksualumo reprezentacija, ispanų kinas ir šiuolaikinis Holivudas. Šiuo metu jis rengia publikacijas apie Antonio Banderasą ir Javierą Bardemą, nuolat rašo į Britų kino instituto žurnalą „Sight and Sound“.

Po paskaitos 17.30 val. –filmas „Aistrų labirintas” („Laberinto de pasionessu“, rež. Pedro Almodóvar, Ispanija, 1982)

Vieta: Kino teatras „Skalvija„, A. Goštauto g. 2/15

Liepos 30 d.

19:00 Queer žodžiai – poezijos ir prozos skaitymai

Lietuvių poetai ir rašytojai pristato literatūros skaitymus iš queer perspektyvos.

Vieta: Šiuolaikinio meno centro skaitykla, Vokiečių g. 2, Vilnius.

Kalba: lietuvių.

Liepos 31 d.

21:00 Festivalio „Kitoks kinas“ uždarymas

bitter.php_-300x220Šis renginys yra festivalio „Kitoks kinas“ programos dalis.

„Karčios Petros fon Kant ašaros“ (Die bitteren Tränen der Petra von Kant), 1972 / Vokietija / Rainer Werner Fassbinder. Vaid. Margit Carstensen, Hanna Schygulla, Katrin Schaake. Drama,, vok. k., angl. ir liet. subt., 2.04, 16 mm

Turtinga ir garsi dizainerė Petra fon Kant gyvena savo prabangiame bute su padėjėja Marlena, tyliai kenčiančia viršininkės įgeidžius. Pasirodo jauna gražuolė Karina. Petra ją įsimyli ir pakviečia gyventi kartu – jos miegamasis tampa melodramos apie jausmus, pavydą ir egoistišką meilę scena.

Vieta: Kino teatras „Skalvija„, A. Goštauto g. 2/15