LGL – priimanti EST organizacija

Asociacija LGL, kaip priimanti organizacija, aktyviai dalyvauja EST programoje ir jau įgyvendino septynis projektus, kuriuose jauni žmonės iš Italijos, Čekijos, Lenkijos, Suomijos, Portugalijos ir Turkijos atliko 10 mėnesių savanorišką tarnybą su mumis. Mūsų EST savanoriai gauna naujos patirties ir įgūdžių susijusių su darbu NVO, taip pat žinių apie jaunų lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių žmonių tarptautines problemas. Iš mainų LGL gauna naujų perspektyvų ir iniciatyvų, atneštų jaunų savanorių iš skirtingų Europos šalių.

Jeigu norite tapti EST savanoriu LGL, daugiau informacijos apie galimybes galite rasti čia arba susisiekite su mūsų biuru!

Susipažinkite su mūsų dabartiniais savanoriais João ir Arnold!

 

bioVardas: João

Pareigos: EST savanoris

El. paštas: joao@gay.lt

Apie savanorį: Aktyvizmas visada buvo svarbi veikla mano pomėgių sąraše. Stengiuosi aktyviai dalyvauti bendruomenių, su kuriomis tapatinuosi, veikloje, o tai – ne tik diskusijos prieštaringomis temomis šeimos rate, bet ir savanoriavimas. Mano motyvacija kovoti už žmogaus teises paremta manymu, kad jeigu yra būdų pagerinti esamą situaciją, mano vaidmuo – būti teigiamų pokyčių dalimi.

Baigiau kalbų ir tarptautinių ryšių bakalauro studijas Porto universiteto (Portugalija) menų fakultete. Studijų metu taip pat dalyvavau tarptautinėje mainų programoje Erasmus ir pusę metų skyriau studijoms Varšuvos Collegium Civitas (visuomenės mokslų mokykloje). Po bakalauro studijų įgijau turizmo magistro laipsnį. Savo baigiamajame darbe tyrinėjau gėjų turizmą Portugalijoje, taip siekdamas sukurti priešpriešą homoseksualių asmenų matomumo akademinėje srityje trūkumui šioje šalyje.  Remiantis queer ir feminizmo studijomis, šiame darbe taip pat akcentavau queer erdvių plėtojimo svarbą LGBTQ+ bendruomenei.

Domėjimąsi LGBTQ+ bendruomenės aktualijomis itin skatina mano paties tapatybė ir socialinė aplinka. Kaip homoseksualiam juodaodžiui vyrui,  man itin aktuali daugialypės tapatybės tema, todėl siekiu padėti visiems, kurių balsas ir teisės nėra laikomi lygiaverčiais.

Savanoriauju Europos savanorių tarnybos projekte “Išnykstančios sienos: LGBT bendruomenės ir sąjungininkų įgalinimas Lietuvoje”. Mano tikslas – tapus patyrusios LGL organizacijos dalimi įgauti daugiau patirties LGBTQ+ aktyvizmo srityje. Esu tikras, kad ši patirtis man suteiks naujų žinių, padėsiančių sustiprinti savo balsą šiuolaikinėje visuomenėje, o taip pat taps galimybe keistis idėjomis su vietos bendruomene.

 

ArnoldVardas: Arnold

Pareigos: EST savanoris

El. paštas: arnold@gay.lt

Apie savanorį: Žmogaus teisių ir lygybės temos man aktualios dėl mano sociopolitinės padėties: priklausau Rumunijos tautinių mažumų, vengrų, LGBT+ bendruomenei. Itin domiuosi religinių įsitikinimų priešprieša šiuolaikiniam seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės suvokimui, todėl pasirinkau ir baigiau religijos studijas Rumunijos Babes-Bolyai universitete. Bakalauro studijų metu net du kartus dalyvavau akademiniuose mainuose – pagal „Erasmus“ mainų programą tęsiau studijas Belgijos Leuveno mieste esančiame Katalikų universitete, o tuomet gavau „Makovecz“ stipendiją ir laikinai studijavau Budapešto Eötvös Loránd universitete.

Akademiniai mainai suteikė galimybę pasisemti žinių man aktualiomis lyčių lygybės bei feministinės teologijos temomis, sužinoti daugiau apie socialinę moterų padėtį įvairiais istorijos laikotarpiais, gilintis į etinį homoseksualumo suvokimą. Savo baigiamajame bakalauro darbe atlikau intertekstų analizę Sodomo ir gomoros tema. Analizavau žydų sukurtus korano aprašus ir perpasakojimus, kuriuose atsispindi alternatyvios šios istorijos interpretacijos, galimai rodančios tendenciją pozityviau perteikti Vidurio Rytų regiono LGBT bendruomenės teises religiniame kontekste.

Studijų metu taip pat atlikau vertimus Rumunijos LGBT teisių organizacijai „Mozaiq“, vykdžiusiai visuomenės finansuojamą kampaniją prieš referendiumą, kuriuo siekta uždrausti tos pačios lyties atstovų santuokas. Taip pat dalyvavau keliuose kituose LGBT visuomenei aktualiuose projektuose: veiklaus jaunimo iniciatyvoje „Rainbow School Backpack“, X.LGBT Rytų Europos ir Centrinės Azijos forume, „Action for Equality“ vasaros mokykloje. Pagrindinis mano savanorystės LGL tikslas – pagilinti savo žinias bei įgyti daugiau praktikos LGBT+ aktyvizmo srityje.

Mūsų buvę EST savanoriai:

 

DSC_0312-Copy-271x300Vardas: Giordano 

Pareigos: EST savanoris

El.paštas: giordano@gay.lt

Apie savanorį: kiek galiu prisiminti, aš visada galvojau, jog gyvensiu iš dailės. Tai vienas iš nedaugelio neabejotinų, tikrų dalykų mano gyvenime. Aš baigiau režisūrą 2015 metų kovą Romos dailės universitete. Po to man teko dirbti įvairius darbus, tokius kaip praktika Romos operos teatre ar fotografavimas spaudai. Tačiau aš ieškojau kažko, kas išplėštų mane iš neramios, judrios Romos ir apimtų kažką daugiau. Taigi savo sesės dėka, kuri jau turėjo patirties su Europos savanorių tarnyba, aš pradėjau ieškoti EST projektų, orientuotų į dailę, na o LGL pasiūlyta veikla pasirodė pati įdomiausia.

Prieš kelerius metus aš pradėjau lankytis Mario Mieli LGBT organizacijos susitikimuose Romoje, kad galėčiau susipažinti su LGBT bendruomenės susiduriamomis problemomis Italijoje ir atrasti kitus požiūrius į šiuos dalykus. Aš pradėjau geriau suvokti situaciją ir matyti dalykus kitomis akimis.

Taip aš pagalvojau, kad galėčiau suteikti paramą šiai organizacijai per dailę, nes aš esu įsitikinęs, kad vizualinis menas (piešinys, nuotrauka, filmas ar bet kokia kita dailės forma) gali būti stipriausias ,,ginklas” norint kažką papasakoti, paaiškint ar pasidalinti kažkuo svarbaus.

Taigi dabar aš esu čia, atiduodu savo indėlį tam, kad patirčiau naujų nuotykių ir susirasčiau draugų, tam, kad pasiekčiau tiek asmeninius, tiek bendruosius tikslus ir galėčiau tapti aktyviu žmogumi šiame išprotėjusiame pasaulyje.

yoVardas: Tatiana

Pareigos: EST savanorė

El. paštas: tatiana@gay.lt

Apie savanorę: Sveiki, aš esu Tania. Atvykau iš Slovakijos. Baigiau britų ir amerikiečių studijų programą menų fakultete. Kultūros ir kalbų studijos mane įkvėpė darbui Slovakijos ambasadoje Lisabonoje. Čia įsidarbinau vos baigusi studijas ir konsultavau Portugalijoje įsikūrusius Slovakijos piliečius, dalyvavau mokymuose diplomatijos srityje. Po darbo tokioje oficialioje struktūroje pajutau poreikį dirbti mažesnėje organizacijoje, kur aistringai siekiama kilnių tikslų. Esu tikra, kad galimybė savanoriauti LGL suteiks tokią galimybę. Studijuodama universitete turėjau galimybę atstovauti savo šalį Europos jaunimo parlamento sesijoje Armėnijos sostinėje Jerevane, kur buvo siekiama pateikti įvarius teisėkūros pasiūlymus Europos Komisijai. Laisvalaikiu prisidedu prie savo mėgstamiausios organizacijos, kuri siekia teisingų sąlygų darbuotojams visame pasaulyje, veiklos: verčiu, taisau ir kuriu internetinės svetainės turinį. Man taip pat patinka sportuoti, iškylauti, mėgstu baletą ir leisti laiką su draugais, ir be galo džiaugiuosi galimybe dirbti ir mokytis iš šauniosios LGL komandos.

evsvolunteer_marinaVardas: Marina Calandriello

Gimtoji šalis: Italija

Apie savanorę: Baigiau politikos mokslus, taip pat turiu tarptautinės ekonomikos ir politikos magistro lipsnį. Noras dirbti su tokiomis temomims kaip žmonių teisių apsauga man ganėtinai natūralus, tad sužinojus apie galimybę atlikti EST praktiką organizacijoje susijusioje su LGBT+, paklausiau savęs: kodėl gi ne?! Žinoma, yra ir daugiau priežasčių dėl kurių nusprendžiau teikti paraišką būtent šiam EST projektui. Pirmiausiai, mane patraukė galimybė įgyti patirties teisių gynimo sektoriuje. Deka savo akademinių pasiekimų, esu laimėjus kelias stipendijas užsienyje, taip pat dirbau skirtingose tarptautinėse institucijose bei NVO (Briuselyje atlikau Erasmus praktiką Caritas Europa organizacijoje; su MAE-CRUI Čikagoje (JAV) esančiame Italijos konsulate; su Leonardo Da Vinci projektu Italijos prekybos rūmuose Valencijoje), tačiau nei vienoje organizacijoje neteko padirbėti teisių gynimo sektoriuje, kur būtent ir norėjau išbandyti savo jėgas. Be to, ši tema labai specifinė ir dar ganėtinai nauja, dar tikrai yra ko siekti ir tai mane tik dar labiau skatina užsiimti šia veikla. Taip pat, kaip italei, man tai pasirodė tikras iššūkis. Visiems žinoma, kad Italijoje stipriai įsišaknijusi katalikiška kultūra. Nors LGBT+ teisių klausimas jau gan ilgai sukasi nacionalinių ir tarptautinių debatų centre, politikams vis dar sunku kalbėti šiomis temomis su derama pagarba. Taip pat, visada buvau aktyvi socialinėje veikloje (savanoriauti pradėjau nuo 16 metų) bei nepritariau jokiai diskriminacijos formai ir jos lygiui. Visada turėjau labai stiprų teisingumo jausmą, tad šis projektas puikiai atitinka mano pačios asmenybę. Galiausiai, pasiilgau gyvenimo užsienyje. Taigi, esu čia, su savomis baimėmis ir nuogastavymais, tačiau pasiruošusi mokytis ir išbandyti save.

 

evsvolunteer_yuriVardas: Yuri Michieletti

Gimtoji šalis: Italija

Apie savanorį: Mano bendradarbiavimas su pilietinės visuomenės organizacijomis prasidėjo, kai prisijungiau prie moksleivių sąjungos Italijoje, kur prisidėjau prie švietimo sistemos tobulinimo ir LGBT* moksleivių teisių įtvirtinimo. Išrinktas savo vidurinės mokyklos moksleivių atstovu siekiau sustiprinti nediskriminavimo nuostatas ir prisidėti prie švietimo sistemos tobulinimo. Netrukus tapau Italijos LGBT* teisių organizacijos „Arcigay“ nariu. Kartu organizavome įvairias veiklas LGBT* bendruomenei mano gimtajame mieste Piačenzoje. Lankėmės skirtingose mokyklose, kur suteikėme moksleiviams informacijos seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės klausimais. Šiais metais turėjau galimybę dirbti su žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“: prisidėjau prie renginių organizavimo ir peticijų žmogaus teisių klausimais. Baigęs mokyklą ėmiau keliauti ir siekiau pažinti skirtingas visuomenes Europoje. Išgirdau apie Europos Savanorių Tarnybą ir negalėjau atsisakyti galimybės savo savanoryste prisidėti prie LGL iniciatyvų, nes mėgstu lankytis dar nepažintose šalyse ir susipažinti su naujais žmonėmis.

 

evsvolunteer_annemarieVardas: Annemarie Walter

Gimtoji šalis: Vokietija

Apie savanorę: Europos studijos atvėrė man visiškai naują pasaulį. Studijuodama ne tik įgijau žinių apie Rytų-Centrinę Europą, bet ir išnaudojau kiekvieną galimybę pakeliauti. Netrukau įsitikinti, kad tai – nepaprastai graži pasaulio dalis ir pamilau pirmą į Rytus nuo Vokietijos aplankytą miestą: Vilnių. Per pastaruosius penkerius metus viešėjau daugelyje kitų miestų ir šalių, metus gyvenau Čekijoje. Tačiau Vilnius išliko mano atmintyje ir širdyje kol grįžau čia atlikti praktiką. Dirbau su vaikais, mano kvietimu muzikos ir šokio kūrybines dirbtuves jiems vedė „The Young Americans“. Kai po keturių mėnesių mano praktika baigėsi, apsisprendžiau likti Vilniuje. Praktikos metu dalyvavau konferencijoje Seime apie šeimą Lietuvoje. Pasibaisėjau šalies politikų homofobine neapykantos kalba ir supratau, jog norėčiau prisidėti prie šios problemos sprendimo. Noriu išreikšti paramą LGBT* asmenims, prisidėti prie jų socialinės integracijos visuomenėje bei šios problemos Rytų Europoje matomumo Vokietijoje didinimo. Manau, kad šie tikslai puikiai atitinka mano EST temą „Savanoriauti siekiant matomumo ir integracijos“.

 

evsvolunteer_aliceVardas: Alice Michelini

Gimtoji šalis: Italija

Apie savanorę: Šiuo metu mokausi tarptautinėse ir diplomatijos studijose. Esu kilusi iš Bolonijos, bet dėl aistros keliauti save laikau pasaulio piliete. Keliaudama turėjau progą dirbti nepelno siekiančiose organizacijose bei kovoti už žmogaus ir pilietines teises. Ši patirtis buvo puiki ir aš supratau, kad žmogaus teisės yra mano sritis. Kadangi visada stipriai palaikiau LGBT* teises, nusprendžiau prisijungti prie LGL pastangų kelti sąmoningumą, propaguoti toleranciją ir pagarbą.

 

 

 

 

 

evsvolunteer_adamVardas: Adam Walsh

Gimtoji šalis: Airija

Apie savanorį: 2012 metais gavau teisės bakalauro diplomą Oueen‘s Universitete Belfaste, Šiaurės Airijoje. Tuomet persikrausčiau į Frankfurtą, kur mokiausi teisės ir finansų magistrantūros programoje. Gyvendamas Frankfurte dirbau keliose tarptautinėse teisės firmose. Taip pat savanoriavau LGBT* labdaros organizacijoje, kurioje stengiausi suteikti galimybes gauti įvairiapusę paramą angliškai kalbančiam LGBT* jaunimui. Taip pat įkūriau sėkmingą LGBT* ir draugų tinklą. Šis tinklas, pirmasis Frankfurte, buvo skirtas užmegzti draugystes ir profesinius kontaktus draugiškoje ir atviroje aplinkoje. Savanorystė LGL bus nepakeičiama proga dirbti tarptautinėje ir daugiakultūrinėje komandoje stengiantis užtikrinti lygybę ir žmogaus teises visiems. „ Į šį pasaulį visi atėjome lygūs, lygūs turėtume iš jo ir išeiti“ George Mason.

 

 

 

evsvolunteer_mayinaVardas: Mayina Mukhammadjanova

Gimtoji šalis: Čekija

Apie savanorę: Esu menininkė, mėgstu pasirinkti netikėtus kampus fotografavimui bei myliu debesis. Iš savo gimtojo miesto Taškento išvykau prieš penketą metų ir kurį laiką gyvenau Prahoje. Gyventi Taškente, jei esi kiek kitokia – ypač moteris ir menininkė tuo pat metu – sunkoka. Spaudimas, patiriamas iš kolegų, nėra pats smagiausias jausmas pasaulyje. Mano patirtis būti matomai kaip „kitokiai“ tradicinėje visuomenėje padėjo man suprasti, kaip svarbu yra palaikyti tuos, kurių gyvenimai neatitinka visuomenės daugumos sukurtų ir palaikomų normų – tą ir ketinu daryti.

 

 

 

 

 

evsvolunteer_alessandroVardas: Alessandro Boussalem

Gimtoji šalis: Italija

Apie savanorį: Esu tarptautinės politikos ir žmogaus teisių studijų programos studentas Italijoje, Turino mieste, iš kurio ir esu kilęs. Visada domėjausi LGBTQI asmenų teisėmis ir vos sužinojęs apie galimybę atvykti dešimčiai mėnesių savanoriauti į LGL, net nesuabejojau, kad tai – kaip tik man! Mėgstu keliauti ir pažindintis su kultūromis, apie kurias anksčiau žinojau nedaug, ir tai pirmas kartas kai esu Lietuvoje. Ak, ir jei kada užsuksite į LGL biurą, iš karto mane pamatysite – būsiu garbanotas vaikinas, geriantis espresso.

 

 

 

 

evsvolunteer_roccoVardas: Rocco Magistro

Gimtoji šalis: Italija

Apie savanorį: Visada domėjausi žmonių teisėmis, nuo paauglystės aktyviai dalyvauju visuomeninėje veikloje. Po mokyklos baigimo bendradarbiavau su feministine organizacija, vėliau prisijungiau prie didžiausios Italijoje LGBT organizacijos „Arcigay“. Buvau jaunimo grupės vadovas, gimtajame mieste Turine surengėme susitikimus su beveik 3000 moksleivių. Taip pat dirbau nepriklausomame radijuje, kur skaičiau vedžiau laidas apie seksualinį išsilaisvinimą. Šiemet pagal EST (Europos savanorių tarnyba) programą savanoriauju LGL. Mano pareigos: internetinės svetainės atnaujinimas, bendradarbiavimas su kitomis LGBT organizacijomis Europoje ir įvairių mokymų organizavimas.

 

 

 

 

evsvolunteer_maksyVardas: Maksy Mäkivirta

Gimtoji šalis: Suomija

Apie savanorę:  Esu EST savanorė iš Suomijos ir iki 2014 m. balandžio mėnesio dirbsiu LGL. Studijuoju Muzikos ir medijų administravimą. Bendradarbiauju su LGL užsienio partneriais ir prisidedu prie projektų rengimo ir įgyvendinimo bei finansų tvarkymo. Esu atsakinga už naujo LGL tinklaraščio kūrimą ir, apskritai, dirbu pačius įvairiausius darbus!

 

 

 

 

 

 

evsvolunteer_joanaVardas: Joana Estrela Barbosa

Gimtoji šalis: Portugalija

Apie savanorę: 2012 m. Porto universiteto Menų fakultete baigiau komunikacijų dizaino specialybę. Viena didžiausių mano aistrų – žmonių išsakytas mintis paversti komiksais. Be to, turiu “liguistą” pomėgį žiūrėti laidą “Wipeout UK”.

 

 

 

 

evsvolunteer_cerenVardas: Ceren D. Baykotan

Gimtoji šalis: Turkija

Apie savanorę:  2007 m. baigiau Hacettepe universitetą Ankaroje ir gavau bakalauro laipsnį anglų kalbos lingvistikos srityje.2006 metais paskutiniame bakalauro studijų kurse Anadolu universitete nuotolinių studijų būdu įgijau užsienio prekybos asociato laipsnį. Toliau studijavau Sakarya universitete ir 2011 m. įgijau magistro laipsnį tarptautinių santykių srityje. Šiuo metu Sakarya universiteto Tarptautinių santykių fakultete studijuoju doktorantūrą. Domiuosi lyčių studijomis, myliu gyvūnus, mėgstu būti gamtoje, plaukioti, daryti pilateso pratimus bei žiūrėti filmus.

volunteer_AnnaVardas: Anna

Apie savanorę: Esu kilusi iš Anglijos ir Suomijos. Vilniuje gyvenu jau daugiau nei dvejus metus ir esu LGL tarptautinės komandos dalis. Daugiausiai dirbu komunikacijos srityje bei organizuojant renginius, tokius kaip IDAHO ir Baltic Pride. Esu aistringa žmogaus teisių gynėja, kovojanti su prietarais ir diskriminacija LGBT bendruomenės atžvilgiu. Darbas su kitais atsidavusiais aktyvistais LGBT bendruomenės labui suteikia man motyvaciją toliau siekti užsibrėžti tikslo – kad visi žmonės turėtų lygias teises. Prieš prisijungiant prie LGL, baigiau studijas Tamperės universitete, Suomijoje bei dirbau komunikacijų srityje.