ROMEO paskelbė tarptautinės apklausos rezultatus: atskleistas 75 000 homoseksualių vyrų požiūris į COVID-19

Pažinčių platforma ROMEO atliko ir išanalizavo tarptautinę apklausą, siekdama ištirti asmeninį, ekonominį ir socialinį pasaulinės pandemijos poveikį LGBT asmenų gyvenimui.

Siekdama geriau suprasti precedento neturinčio naujojo koronaviruso (COVID-19) poveikį gėjams, biseksualiems vyrams ir translyčiams asmenims, ROMEO („PlanetRomeo“) paskelbė savo tarptautinės apklausos apie požiūrį į COVID-19 rezultatus. Ši Europoje įsikūrusi pažinčių platforma pažvelgė, kaip pandemija veikia LGBT asmenų gyvenimą. 75 840 ROMEO vartotojų atsakė į 11 klausimų apie sveikatą, ekonomiką, seksą, keliones ir kaip jiems sekasi gyventi karantine.

57 proc. apklaustųjų JAUČIASI TEIGIAMAI – Žmonės išlieka pozityvūs, 57 proc. jų teigia, kad jaučiasi gerai arba labai gerai. Prancūzijos gyventojai savo teigiama nuotaika pirmauja pasaulyje – 65 proc. priskiria save prie šios kategorijos, sudarydami ryškų kontrastą kaimynams Jungtinėje Karalystėje, pasiekiantiems vos 44 proc. Labiausiai suprastėjo nuotaikos Indijoje: gerai jaučiasi tik 23 proc. žmonių.

40 proc. apklaustųjų JAUČIASI SEKSUALIAI SUSIJAUDINĘ – 40 proc. respondentų karantino metu jaučiasi susijaudinę. 18–24 m. amžiaus grupėje šis procentas išaugo iki 55 proc.. Labiausiai susijaudinusios šalys – Ispanija, pirmaujanti Europoje su 49 proc., ir Indija, pirmaujanti likusiame pasaulyje su 56 proc.

70 proc. apklaustųjų SUSILAIKO NUO SUSITIKIMŲ DĖL SEKSO – 70 proc. ROMEO vartotojų nesusitikinėja dėl pasimatymų ar sekso. Šis skaičius išauga šalyse su griežtesnėmis taisyklėmis, pavyzdžiui, Italijoje ir Ispanijoje (86 proc.). Žemiausiai šiuo klausimu atsiduria Vokietija ir Švedija – atitinkamai 61 proc. ir 62 proc. 48 proc. respondentų karantino metu susitikinėja tik internete.

EKONOMIKA NERAMINA LABIAU NEI SVEIKATA – Sveikatos ir finansinės ateities klausimu vartotojai yra labiau susirūpinę. 43 proc. jų teigia, kad nerimauja dėl savo sveikatos, o 50 proc. baiminasi dėl savo finansinės ateities. Tai itin ryšku Indijoje, kur 73 proc. nerimauja dėl galimų finansinių sunkumų. Tik 32 proc. respondentų Ispanijoje nerimauja dėl savo sveikatos. Jaunesni respondentai (18-25 m.) labiau baiminasi dėl savo finansinės ateities nei vyresni negu 65 metų respondentai (45 proc. visiškai nesijaudina).

57 proc. BAIMINASI DĖL LGBT BENDRUOMENĖS – Kadangi realus ekonominis poveikis dar nėra aiškus, paklausėme, ar žmonės baiminasi dėl savo vietos LGBT bendruomenės ateities. Smulkusis verslas ir bendruomenės organizacijos daugeliui gali būti vienintelis išsigelbėjimas. Pasauliniu lygmeniu 35 proc. apklaustųjų teigė, kad yra susirūpinę. Mažiausiai nerimaujama Jungtinėje Karalystė – 20 proc., daugiausiai Vokietijoje – 46 proc. Labiausiai susirūpinusi 45–65 metų amžiaus grupė. 45 proc. 18–35 metų žmonių visiškai nesijaudina.

40 proc. apklaustųjų SUTINKA SU KARANTINO PRIEMONĖMIS – 40 proc. respondentų mano, kad jų šalies priemonės buvo teisingos. 32 proc. manė, kad priemonės gali būti griežtesnės arba buvo nepakankamai griežtos. Prancūzijoje ir Jungtinėje Karalystėje vyriausybės priemonės tenkina mažiausiai: 53 proc. prancūzų ir 49 proc. Jungtinės Karalystės vartotojų mano, kad jų šalyje turėtų būti griežtesnės taisyklės. Švedijoje, kur požiūris į karantiną buvo kitoks, 56 proc. teigė, kad jų vyriausybė pasielgė teisingai.

1 iš 5 PRARADO AISTRĄ – COVID-19 tampa nuotaikos gadintoju. 21 proc. respondentų teigė, kad šiuo laikotarpiu nesidomi pasimatymais. 35–54 metų amžiaus grupė sudaro beveik pusę šio skaičiaus. Labiausiai – 40 proc. – aistra nuslopusi tarp Ispanijos vartotojų.

VASAROS ATOSTOGOS BUS PRALEISTOS ARTI NAMŲ – Kelionės užsienyje 2020 metais sustabdytos. 73 proc. žmonių neketina keliauti už savo šalies ribų. Ispanija pirmauja su 85 proc. Kai kurie Jungtinės Karalystės respondentai vis dar tikisi atostogauti šiais metais (29 proc.), 31 proc. dar neapsisprendė.

POROS KLESTI – Iš 31 899 žmonių, turinčių partnerius, 17 proc. teigia, kad jiems sekasi geriau nei įprastai. JAV ir Indijoje šis skaičius siekia 29 proc., o Jungtinėje Karalystėje vos mažiau – 27 proc.. Nenuostabu, jog Italija, patyrusi vieną ilgiausių karantino laikotarpių, atsilieka nuo pasaulio vidurkio, kur šis rodiklis siekia vos 14 proc.