Prieštaringai vertinamas JAV mokslininkas – Seimo narių vedlys kovoje už „tradicinę“ šeimą

Biologinės šeimos santuoka yra geriausia ir pigiausia priemonė užtikrinti vaikų saugumą ir laimę. Tokią žinią Seime vykusiame renginyje perdavė iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvykęs prieštaringai vertinamas mokslininkas Markas Regnerusas. Sociologas, nuo kurio atsiribojo bent pora šimtų jo akademinių kolegų, atliko tyrimą, įvertintą kaip vargiai atitinkantį mokslininkams keliamus reikalavimus ir neva įrodantį, kad vienalytėse šeimose augantys vaikai, palyginus su tradicinių šeimų vaikais, patiria daugiau socialinės rizikos. Svarstydami apie šeimą reguliuojančius teisės aktus, į šiuos tyrimus atsižvelgti ketina ir Lietuvos parlamentarai.

Seime VšĮ Laisvos visuomenės institutas surengė, pasak jų pačių, mokslinę konferenciją „Šeimos instituto reguliavimo perspektyvos Lietuvoje: sociologiniai ir teisiniai aspektai“. Šį renginį, į kurį pasikvietė prieštaringai vertinamą mokslininką, globojo Seimo socialinių reiklų ir darbo komitetas, kurį sudaro konservatyvios krypties parlamentarai Algirdas Sysas, Rima Baškienė, Rimantas Jonas Dagys bei Algirdas Dumbrava. Taip ruošiamasi diskusijai apie šeimos instituto reguliavimą Lietuvoje.

„Skubama skelbti, kad vaiko auginimas tos pačios lyties santuokoje yra konstanta, kad jie užauga tokie pat kaip skirtingų lyčių santuokoje. Sakoma, kad nėra skirtumo tarp vaiko auginimo vienos ir skirtingų lyčių šeimoje, tačiau tai daugiau ne mokslinis, o politinis klausimas“, – Seime kalbėjo amerikietis, teigęs, kad kol kas per mažai mokslinių duomenų įvertinti vaiko gerovės lygį skirtingų ir tos pačios lyties tėvų šeimose.