Pasaulio bankas kritikuojamas dėl LGBT* klausimų ignoravimo

Žmogaus teisių aktyvistai savaitgalį vykusio Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo rudens sesijos susitikime JAV sostinėje išnaudojo progą pabrėžti ekonominį LGBT* asmenų diskriminavimo poveikį. Minėtos institucijos sulaukė kritikos, kad nesiėmė priemonių spręsti šią problemą.

V. Lee Badgett iš Masačiusetso universiteto (JAV) spalio 9 dieną vykusioje diskusijoje aptarė savo atliktą tyrimą, nagrinėjantį ekonominę homofobinės ir transfobinės diskriminacijos Indijoje žalą. Pranešėja teigė, jog dėl stigmatizacijos bei socialinės atskirties auga nedarbas, todėl sumažėja LGBT* asmenų ekonominis indėlis į valstybės biudžetą.

„LGBT* bendruomenės diskriminavimas ir socialinė atskirtis prisideda prie skurdo augimo Indijoje ar bet kurioje kitoje šalyje. Mažas darbo vietų prieinamumas, kliūtys švietimo ir aprūpinimo būstu srityse, nepripažinimas šeimoje stumia LGBT* žmones į pavojingą ekonominę padėtį,“ – apibendrino pranešėja.

Northwestern universiteto (JAV) akademikė Melissa Minor Peters pristatė translyčių asmenų Ugandoje padėties tyrimą. Pranešėja akcentavo, kad šalyje taikomas kovos prieš homoseksualumą įstatymas dar labiau pablogino LGBT* žmonių padėtį Ugandoje.

Vasarį Ugandos prezidento Yoweri Museveni pasirašytas įstatymas baudžia tuos, kurie „teikia pagalbą ir palaiko homoseksualumą“. M. M. Peters teigė, jog ši nuostata paskatino savininkus iškeldinti LGBT* nuomininkus. Akademikė pažymėjo, kad daugelis LGBT* ugandiečių nesulaukia 22-ejų. „Šie veiksniai kenkia šeimai, bendruomenei ir visuomenės pažangai,“ – apibendrino pranešėja.

Plačiau skaitykite čia.