LGBT*IQ bendruomenės konsultavimas: trečiasis QuPiD projekto partnerių susitikimas

Interseksualaus aktyvisto gyvenimo istorija ir išpažintis, konsultavimo ir terapijos specialistų pasakojimai, Jungtinėje Karalystėje įsikūrusių LGBTI organizacijų geroji patirtis, minčių lietaus užsiėmimai, ir dar visa gausybė formalių ir neformalių užsiėmimų tarptautinėje kompanijoje – visa tai 2014 m. liepos 2-6 dienomis patyrė LGL atstovai, lankęsi Karlaile (Jungtinėje Karalystėje) vykusiame QuPiD projekto parternių susitikime.

Tarptautinis projektas QuPiD  – Kitokie/Queer keliai į įvairovę (Queer Paths into Diversity) skirtas  LGBT teises ir interesus atstovaujančių organizacijų bendradarbiavimui, vystant suaugusiųjų švietimą LGBT*IQ klausimais. Įgyvendindami projektą, partneriai dalinasi savo organizacijų vykdomo suaugusiųjų švietimo patirtimi bei veiksmingomis praktikomis, yra skatinami kritiškai pažvelgti į teorinį bei praktinį įvairių seksualinių orientacijų ir lytinių tapatybių asmenų atstovavimą, siekti adekvataus švietimo bendruomenės nariams ir heteroseksualiajai visuomenės daugumai. QuPiD projekte dalyvauja šeši partneriai iš penkių šalių: Kampania przeciw homofobii, KPH (Lenkija), Lietuvos gėjų lyga, LGL (Lietuva), Verein Niedersächsischer Bildungsinitiativen e.V., VNB (Vokietija),  Akademie “Waldschlösschen”, AW (Vokietija), Gay Older Brothers and Sisters, G.O.B.S. (Jungtinė Karalystė) ir Malta Gay Rights Movement, MGRM (Malta).

Karlaile vyko trečiasis iš šešių projekto partnerių susitikimas, kuriame visi dalyviai bei lektoriai bandė atsakyti į klausimą „Kaip apibrėžti tinkamą/labai gerą LGBTIQ žmonių konsultavimą?“ (What makes an excellent LGBTIQ counceling?).

Užsiėmimai prasidėjo svečių iš įvairiausių Karlaile ir gretimuose Jungtinės Karalystės miestuose besidarbuojančių specialistų prezentacijomis. Transseksualių asmenų poreikius, jų konsultavimą, prieinamą pagalbą bei darbo iššūkius pristatė Debbie Woods, savo ypatinga gyvenimo istorija klausytojus sužavėjo Jungtinės Karalystės Interseksualių asmenų asociacijos direktorius Dr. J. Hayes-Light. Gausybę darbo patirties su LGBT asmenimis, ypatingai su jaunimu bei mažesnėse gyvenvietėse pristatė ir LGBT jaunimo Škotijoje atstovė. Vėliau visi svečiai su susidomėjimu klausėsi ir projekto partnerių iš Vokietijos, Lietuvos, Maltos ir Lenkijos dalijimosi savo geriausia praktika bei iššūkiais su kuriais jie susiduria savo šalyse.

Susitikimo metu buvo nagrinėjami profesionalaus ir bendraamžių (angl. peer) atliekamo konsultavimo skirtumai bei panašumai, kalbama apie šios srities profesionalų etikos kodeksą bei patirties, sugebėjimų, apmokymų, darbo priežiūrą. Kalbantis šia tema atsiskleidė kaip skiriasi padėtis skirtingose šalyse, pavyzdžiui Jungtinėje Karalystėje išvystytas valstybės remiamas pagalbos ir paramos LGBTIQ žmonėms tinklas, daugybė formalių ar neformalių paslaugų į kurias šie asmenys nukreipiami dažniausiai su bendrosios pagalbos gydytojo pagalba, tuo tarpu Lietuvoje trūksta tiek valstybės, tiek privačių institucijų, nevyriausybinių organizacijų aktyvumo šioje srityje, jokių specializuotų LGBTIQ žmonėms skirtų paslaugų nėra. Kita vertus, buvo nuspręsta, jog net ir šalyse, kur šios paslaugos yra santykinai išvystytos, visada yra erdvės tobulėjimui.