JAV panaikinti kraujo donorystės apribojimai dėl asmens seksualinės orientacijos

Jungtinių Amerikos Valstijų Maisto ir vaistų administracija pagaliau panaikino savo draudimą homoseksualiems ir biseksualiems vyrams tapti kraujo donorais. Tiesa, net ir toks pasikeitimas nereiškia, kad visi homoseksualūs ir biseksualūs asmenys nuo šiol galės tapti kraujo donorais kada panorėję, kadangi jiems suformuoti konkretūs reikalavimai.

Pagal naujas taisykles, nuo šiol vyrai galės duoti kraujo tik tuo atveju, jeigu šie per pastaruosius metus nebus turėję jokių lytinių santykių su tos pačios lyties atstovu.

Remiantis taisyklėmis, lytiniai santykiai tarp dviejų vyrų nuo šiol yra prilyginami tai pačiai reikalavimų kategorijai kaip ir kraujo perpylimas, tatuiruočių pasidarymas, auskarų įsivėrimas ar lytiniai santykiai su partneriu, infekuotu ŽIV. Visi minėtieji reikalavimai reikalauja 12 mėnesių pertraukos, kol bus suteiktas leidimas duoti kraujo.

Nacionalinis homoseksualių vyrų kraujo centras teigia, kad ši politika vis tiek išlieka diskriminacinė. Nors ir yra žengtas didelis žingsnis šioje srityje, tačiau homoseksualūs ir biseksualūs vyrai vis tiek privalo susilaikyti nuo santykių su kitais vyrais, jei nori tapti kraujo donorais.