JAV LGBT teisių pergalių daugėja

Meine gubernatoriaus rinkimuose dalyvaujantis Atstovų Rūmų narys prisipažįsta esąs gėjus, Havajuose įstatymų leidėjai rengiasi balsuoti dėl tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimo, o JAV Senate septyni respublikonai prisidėjo prie demokratų per balsavimą už gėjų, biseksualų ir transseksualų diskriminavimo darbo vietose uždraudimą.

Skirtinguose šalies pakraščiuose tą pačią dieną įvykę įvykiai akcentuoja tai, kokie istoriniai yra 2013 metai JAV judėjimui už gėjų teises — „gėjiškiausi metai per visą gėjų istoriją“, sakė Fredas Sainzas iš didžiausios judėjimo organizacijos „Human Rights Campaign“.

Vis dėlto visi pirmadienio įvykiai, nors juos ir sveikina aktyvistai, parodo, kad debatai dėl gėjų teisių tebėra sudėtingi ir sunkūs daugeliui amerikiečių.

Respublikonai, pavyzdžiui, vis labiau nesutaria dėl to, kaip spręsti su gėjų teisėmis susijusius klausimus, — vieni nori didinti partijos šalininkų skaičių, o kiti nori įtikti religiniams konservatoriams, kurie sudaro svarbią partijos šalininkų grupę.

Daugiau kaip 40 proc. amerikiečių vis dar nepritaria tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimui ir net kai kurie garsūs gėjai dar nėra tikri dėl to, ar turėtų apie savo lytinę orientaciją skelbti visam pasauliui.

JAV Atstovų Rūmų narys Mike’as Michaudas, demokratas iš Meino valstijos, sakė pasiskelbęs dėl to, kad išsklaidytų „šnabždėjimo kampanijas“ apie jo orientaciją prasidedant trijų kandidatų varžyboms dėl gubernatoriaus posto. Meino valstija gubernatorių turi išsirinkti 2014 metais.

Plačiau skaitykite portale alfa.lt