Atviri darbe: Surengta pirmoji LGBTI įtraukties darbe konferencija

2023 m. kovo 29 dieną Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL surengė konferenciją „Kryptis: Įsidarbinimas. LGBTI įtraukties darbe stiprinimas“.

Pirmojoje konferencijos dalyje buvo nagrinėjamos įvairovės, lygybės ir įtraukties (DEI) temos, naujausios tendencijos, iššūkiai ir geroji patirtis, taip pat atvirumo darbo vietoje svarba. Renginio metu buvo akcentuojama, kaip įtrauktis sukuria naudą pritraukiant talentus ir juos išlaikant, gerinant finansinius ir bendrus veiklos rezultatus, stiprinant pasitikėjimo santykius tarp įmonių, jų darbuotojų ir kitų suinteresuotųjų šalių.

Konferenciją moderavo „Alliance for Recruitment“ partneris, Švedijos prekybos rūmų valdybos narys Andrius Francas. Sveikinimo žodžius tarė Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, J. E. Jungtinių Amerikos Valstijų Ambasadorius Robert S. Gilchrist, Kanados ambasados reikalų patikėtinis Richard Martin-Nielsen.

Pagrindiniai renginio pranešimai ir diskusijos nagrinėjo atviros ir saugios darbo aplinkos LGBTI darbuotojams svarbą, įgyvendinant pasitikėjimu grįstą kultūrą bei skatinant įvairovę ir žmogaus teisių lygybę šiuolaikinio verslo strategijose ir modeliuose.

Konferencijos metu pranešimus skaitė „Moody’s Corporation“, „Western Union“, „Strategic Staffing Solutions“ atstovai. Pirmojoje renginio dalyje taip pat vyko diskusija apie įtraukios darbo vietos skatinimą „Atviri darbe“, kurioje dalyvavo „Bitė Lietuva“, Šiaurės ministrų tarybos biuro, „Accenture Baltics“ atstovai.

Antrojoje renginio dalyje LGBT bendruomenės atstovai dalyvavo karjeros mugėje ir susipažino su kompanijų „Accenture“, „Alliance for Recruitment“ ir „Western Union“ siūlomomis karjeros galimybėmis.

@Augusto Didžgalvio fotografija

Tiesioginės transliacijos įrašą galima peržiūrėti čia: https://www.tv3.lt/lgbti-konferencija

Konferencija organizuota įgyvendinant regioninio EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų Jaunimo užimtumo fondo remiamą projektą „Kryptis: įsidarbinimas“. Norvegijos Karalystė, Islandijos Respublika ir Lichtenšteino Kunigaikštystė, siekdamos prisidėti prie ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo Europos Ekonominėje Erdvėje (EEE), sukūrė EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus.