Programa

12MAIN-LTFestivalio „Vaivorykštės dienos“ 2017 programa

GEGUŽĖS 9-23 D.: SOCIALINĖS REKLAMOS KAMPANIJA

SOCIALINĖS REKLAMOS KAMPANIJA

Kada: Gegužės 9-23 d.

18403105_10155300186944650_6808622730639977049_n

Š. m. gegužės 9 dieną Vilniaus miesto viešosiose erdvėse pasirodė Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL organizuojamo festivalio „Vaivorykštės dienos“ 2017 socialinės reklamos plakatai, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į diskriminaciją LGBT* asmenų atžvilgiu bei skatinama netylėti susidūrus su diskriminacijos apraiškomis.

Vilniaus miesto transporto laukimo paviljonuose pasirodę plakatai su užrašu „Diskriminacija žeidžia“ ragina pranešti apie galimos diskriminacijos atvejus Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai (LGKT).

„Vaivorykštės dienų“ 2017 plakato fotosesijoje dalyvavo įvairaus amžiaus, lyties ir tapatybių vietos LGBT* bendruomenės nariai. Fotografijos autorius – fotografas Augustas Didžgalvis.

Socialinės reklamos plakatai Vilniaus miesto transporto laukimo paviljonus puoš iki gegužės 16 dienos. „Vaivorykštės dienų“ 2017  reklaminiai stendai Kaune ir Klaipėdoje bus eksponuojami gegužės 16-23 d.

„Vaivorykštės dienų“ 2017 socialinės reklamos kampaniją remia fondas Stiftung EVZ (Vokietija).

Kur: Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešojo transporto laukimo paviljonai

GEGUŽĖS 9 D.: DISKUSIJA DĖL PARTNERYSTĖS ĮSTATYMO

14DISCUS-LTDISKUSIJA DĖL PARTNERYSTĖS INSTITUTO REGLAMENTAVIMO LIETUVOJE

Kada: Gegužės 9 d. (antradienis), 18 val.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI) ir Seimo nare Viktorija Čmilytė-Nielsen, kviečia į diskusiją apie galimybes reglamentuoti partnerystės institutą Lietuvoje.

Partnerystės institutas aktualus ne tik tos pačios lyties poroms, bet ir skirtingų lyčių poroms, gyvenančioms ne santuokoje. Nors galimybė registruoti partnerystę yra numatyta dar 2001 metais įsigaliojusioje naujojoje Civilinio kodekso redakcijoje, iki šiol nėra priimti partnerystės institutą reglamentuojantys teisės aktai. Kodėl Lietuvos politikai vis dar delsia žengti šį žingsnį, nors vyro ir moters partnerystei pritaria absoliuti dauguma, t. y. 84 %, šalies gyventojų? O galbūt vis dar esame „nepasiruošę“ suteikti teisinį pripažinimą tos pačios lyties poroms? Kokių žingsnių turime imtis, siekdami platesnio sutarimo šiais klausimais visuomenėje?

Partnerystės institutas Lietuvoje – ar tai iš tiesų tik moralinio (vertybinio) pobūdžio dilema? O gal tai elementarus būdas spręsti praktines nesusituokusių tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties porų problemas?

Diskusijoje dalyvauja:

Viktorija Čmilytė-Nielsen (Lietuvos Respublikos Seimo narė, Žmogaus teisių komiteto narė, Liberalai)
– Mykolas Majauskas (Lietuvos Respublikos Seimo narys, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD))

Gintautas Paluckas (Lietuvos socialdemokratų partija pirmininkas, Vilniaus miesto savivaldybė vicemeras)
– Tomas Vytautas Raskevičius (Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius)
– Doc. Liutauras Gudžinskas (VU TSPMI dėstytojas)

Diskusiją moderuoja portalo DELFI.lt žurnalistas Mindaugas Jackevičius. Kvietimai dalyvauti diskusijoje yra išsiųsti ir kitų Seimo frakcijų bei visuomeninių organizacijų atstovams, todėl diskusijos dalyvių sąrašas gali būti pildomas.

Kur: Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU), 402 aud., Vokiečių g. 10, Vilnius

GEGUŽĖS 12 D.: IŠKILMINGAS „VAIVORYKŠTĖS DIENŲ“ 2017 RENGINYS VILNIAUS ROTUŠĖJE

5VLN2-LTKada: Gegužės 12 d. (penktadienis), 17 val.

IŠKILMINGAS „VAIVORYKŠTĖS DIENŲ“ 2017 RENGINYS VILNIAUS ROTUŠĖJE

Š. m. gegužės 12 dienos vakarą Vilniaus miesto rotušėje vyks iškilmingas Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL, bendradarbiaujant su užsienio valstybių diplomatinėmis atstovybėmis Lietuvoje, organizuojamas festivalio „Vaivorykštės dienos“ 2017 renginys, skirtas paminėti Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją.

Iškilmingo „Vaivorykštės dienos“ 2017 renginio metu bus apdovanoti LGBT* žmogaus teisių judėjimui Lietuvoje nusipelnę asmenys. Renginio svečiams savo pasirodymus dovanos prancūzų persirengimo meno atlikėja LaDiva Live ir dainininkas Ruslanas Kirilkinas.

Renginio svečius sveikins Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko, Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, LR Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius ir JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall. Renginyje dalyvaus LR Seimo nariai, LR Vyriausybės, Vilniaus miesto savivaldybės, užsienio valstybių diplomatinių atstovybių Lietuvoje, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir LGBT* bendruomenės nariai.

Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją proga renginio dieną 16.00-23.00 val. Vilniaus miesto rotušės pastato kolonas nušvies vaivorykštės spalvų vėliava. Šia akcija siekiama perduoti žinutę vilniečiams ir sostinės svečiams, kad Vilnius yra atviras ir tolerantiškas Europos miestas.

Kur: Vilniaus miesto rotušė, Didžioji g. 31, Vilnius

GEGUŽĖS 13 D.: „VAIVORYKŠTĖS AUTOBUSAS“: PROTESTAS PRIE RUSIJOS AMBASADOS

4AUTO-LTSOCIALINĖ KAMPANIJA „VAIVORYKŠTĖS AUTOBUSAS“ IR MITINGAS PRIE RUSIJOS AMBASADOS

Kada: Gegužės 13 d. (šeštadienis), 12 val.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, norėdama atkreipti dėmesį į LGBT* asmenų persekiojimą ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje (Rusijos Federacija), organizuoja mitingą-piketą prie Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje. Solidarizuojantis su nuo Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo teroro nukentėjusiais homoseksualiais asmenimis, prie Rusijos Federacijos ambasados bus išskleista 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliava. Tikimės, kad ši akcija paragins Lietuvos Respublikos užsienio politikos formuotojus nelikti abejingus į rytus nuo mūsų valstybės sienų vykdomiems žmogaus teisių pažeidimams.

Mitingo dalyviai į mitingą-piketą prie ambasados Žvėryne (Latvių g. 53) kviečiami rinktis gegužės 13 d. (šeštadienį) 12 val. Įspūdinga vaivorykštės vėliava į renginio vietą bus atgabenta „Vaivorykštės autobusu“ – spalvomis, muzika, šūkiais „Už lygybę!” ir žmogaus teisių aktyvistais pripildytu atviru autobusu, savo kelione Vilniaus miesto gatvėmis džiuginantį ne tik miesto gyventojus, bet ir jo svečius. Tuo atveju, jei į renginio vietą norėtumėte atvykti „Vaivorykštės autobusu“, registruokitės el. pašto adresu diana@gay.lt iki gegužės 10 d.

Mitingas-piketas prie Rusijos Federacijos ambasados truks iki 12:30 val. Mitingo-piketo dalyviai bus kviečiami prisijungti ir prie tolimesnės „Vaivorykštės autobuso“ kelionės (jei tik nepritrūksime vietos). Po mitingo prie Rusijos Federacijos ambasados „Vaivorykštės autobusas“ pajudės link LR Seimo, kur 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliava bus išskleista dar kartą. Akcija prie LR Seimo bus siekiama išreikšti susirūpinimą dėl LR Seimo darbotvarkėje esančių iniciatyvų, kuriomis siekiama Lietuvoje apriboti pagrindines LGBT* asmenų žmogaus teises. „Vaivorykštės autobuso“ kelionę užbaigsime 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliavą išskleidę ant daug išbandymų atlaikiusio Gedimino kalno. Šiuo veiksmu tikimasi nusiųsti žinutę vilniečiams ir sostinės svečiams, kad Vilnius yra atviras ir tolerantiškas Europos miestas. Pozityvią energiją ir gerą nuotaiką garantuojame!

Renginį socialiniame tinkle FaceBook galima rasti čia.

Kur: Rusijos Federacijos ambasada Lietuvoje, Latvių g. 53, Vilnius

GEGUŽĖS 13 D.: „EUROVISION PARTY FEAT. LADIVA LIVE & OKEANIDE“

10EURO-LTEUROVISION PARTY FEAT. LADIVA LIVE & OKEANIDE

Kada: Gegužės 13 d. (šeštadienis), 21 val.

Ryškiausias šių metų LGBT* „Vaivorykštės dienų“ 2017 festivalio akcentas – Eurovizijos vakarėlis kartu su drag atlikėjomis LaDiva Live (Prancūzija) ir Okeanide (Lietuva). Šmaikštūs komentarai, balsavimo metu vyksiantis „Eurovision Drinking Game“ ir garsiausių Eurovizijos hitų gyvo garso koncertas – visa tai Tavęs laukia jau gegužės 13 d. (šeštadienį) bare Paviljonas. Švęskime įvairovę drauge!

Vakarėlio programoje:
» nemokama (!!!) putojančio gėrimo taurė pirmiesiems 50 vakarėlio svečių;
» tiesioginė Eurovizijos dainų konkurso transliacija didžiajame Paviljonas ekrane (transliacijos pradžia 22:00);
» šmaikštūs vakarėlio vedėjos Okeanide komentarai apie Eurovizijos atlikėjų aprangos stiliaus detales;
» balsavimo metu vyksiantis „Eurovision Drinking Game“, kurio metu bus išdalinta daugiau nei 40 stipriojo gėrimo taurelių aistringiausiems Eurovizijos dainų konkurso gerbėjams;
» gyvo garso drag atlikėjos LaDiva Live koncertas; programoje – garsiausi Eurovizijos dainų konkurso hitai ir šlageriai (koncerto pradžia 02:00);
» diskoteka iki pat ryto su Filomino DJ’s ir Nuclear Princess Radio.

Koncerto pradžia – 02:00 | Durys – 21:00 | Face Control
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Išankstinius vakarėlio bilietus po 5 EUR galite įsigyti mūsų organizacijos būstinėje (adresu: Pylimo g. 21) arba mūsų internetinėje parduotuvėje: http://www.lgl.lt/shop/lt/product/eurovision-party-bilietai.

Bilietus įsigyti galėsite ir renginio vietoje. Kaina prie durų – 6 EUR.

Įsigydami bilietą į “Vaivorykštės dienų” 2017 Eurovizijos vakarėlį remiate asociacijos LGL veiklas, siekiant LGBT* asmenų lygybės Lietuvoje. Renginį organizuoja Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, remia Prancūzų Institutas Lietuvoje.

Kur: Džiazo baras „Paviljonas“, Pylimo g. 21B, Vilnius

GEGUŽĖS 17, 20 IR 21 D.: „VAIVORYKŠTĖS DIENŲ“ 2017 PROTMŪŠIAI

„VAIVORYKŠTĖS DIENŲ“ 2017 PROTMŪŠIAI

Kada: Gegužės 17 d. (trečiadienis) Vilniuje 19 val., gegužės 20 d. (šeštadienis) Klaipėdoje 16 val., gegužės 21 d. (sekmadienis) Kaune 16 val.

4VLN-LT LGBT* – kas tai? Su kuo jie „valgomi“? Ar jie reikalauja „specialių teisių“? Ar iš tiesų visi gėjai – kanibalai? Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją (ang. „IDAHOT“) proga Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kviečia į „Vaivorykštės dienų“ LGBT* protmūšį Vilniuje. Žymūs LGBT* žmonės, LGBT* judėjimo istorija, teisinė LGBT* asmenų padėtis, LGBT* muzika ir filmai – apie tai ir dar daugiau sužinokite jau gegužės 17 dieną bare „Peronas“ įvyksiančiame teminiame “Vaivorykštės dienų” protmūšyje!

Kodėl vaivorykštės vėliavoje – LGBT* judėjimo simbolyje – yra šešios, o ne aštuonios spalvos? Kur gimė poetė Sapho? Kokia Europos valstybė pirmoji atvėrė santuokos institutą tos pačios lyties poroms? Jei manote, kad šie klausimai Jums per lengvi – registruokite savo komandą (nuo 2 iki 7 asmenų) adresu diana@gay.lt ir iki pasimatymo „Vaivorykštės dienų“ protmūšyje Vilniuje! Mes Jums dar parodysime! Geriausios komandos-nugalėtojos laukia specialūs „Vaivorykštės dienų“ prizai! Jei nespėjai savo komandos užregistruoti iš anksto – nenusimink, registraciją vykdysime ir renginio vietoje likus 30 min. iki renginio pradžios. „Vaivorykštės dienų“ protmūšio klausimus mums padėjo parengti Vilniaus protmūšio guru Ugnius Antanavičius, savo minties galia išgarsėjęs kartu su komanda Gagarin on the moon.

„Vaivorykštės dienų“ protmūšis – tai subtilus priminimas. LGBT* judėjimas – ne tik teisiniai, socialiniai ir kultūriniai iššūkiai, bet ir spalvinga mūsų bendruomenės istorija ir kultūra. Labai džiaugiamės, kad IDAHOT dienos proga prie mūsų prisijungia ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kontrolierė Agneta Skardžiuvienė. Renginį pradėsime trumpu neįpareigojančiu pokalbiu apie tai, kodėl svarbu palaikyti LGBT* bendruomenės narius, nors ir nepriklausai šiai bendruomenei. „Lygybė ir įvairovė yra mūsų visuomenės turtas. Padarykime taip, kad čia gyventi būtų gera visiems – kitos išeities paprasčiausiai neturime,“ – sako Lygių galimybių kontrolierė.

„Vaivorykštės dienų“ protmūšio Vilniuje programoje Jūsų laukia:

18:30 – nespėjusių užsiregistruoti komandų registracija (registruosime tol, kol nebeliks vietų!);
19:00 – pokalbis “Kodėl svarbu palaikyti LGBT* bendruomenės narius Lietuvoje?“; Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kontrolierę Agnetą Skardžiuvienę kalbina LGBT* aktyvistas Tomaš Ilja; pokalbį vainikuos drag atlikėjo Alenchicco Tomas pasirodymas “Sweet Transvestite”;
19:30 – “Vaivorykštės dienų“ 2017 LGBT* protmūšis; vedėjas – Ugnius Antanavičius;
21:00 – nugalėjusios komandos apdovanojimas, pokalbiai, vynas ir simpatiški apsikabinimai.

Renginį socialiniame tinkle FaceBook galima rasti čia: www.facebook.com/events/780956235413356. Renginį remia fondas Stiftung EVZ (Vokeitija).

2KLP-LT„Vaivorykštės dienų“ protmūšis Klaipėdoje vyks gegužės 20 d. (šeštadienį) Klaipėdos kultūros fabrike (Studija 2A) nuo 15:30 val.

Savo komandą (nuo 2 iki 7 asmenų) registruokite adresu diana@gay.lt. Jei nespėjai savo komandos užregistruoti iš anksto – nenusimink, registraciją vykdysime ir renginio vietoje likus 30 min. iki renginio pradžios.

„Vaivorykštės dienų“ protmūšio Klaipėdoje programoje Jūsų laukia:

15:30 – nespėjusių užsiregistruoti komandų registracija (registruosime tol, kol nebeliks vietų!);
16:00 – pokalbis „Kodėl svarbu palaikyti LGBT* bendruomenės narius Lietuvoje?“; Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba atstoves Mintautę Jurkutę ir Eglę Urbonaitę Tilindienę kalbina LGBT* aktyvistas Tomaš Ilja;
16:30 – „Vaivorykštės dienų“ 2017 LGBT* protmūšis; vedėjas – Ugnius Antanavičius;
18:00 – nugalėjusios komandos apdovanojimas, pokalbiai, vynas ir simpatiški apsikabinimai.

Renginį socialiniame tinkle FaceBook galima rasti čia: www.facebook.com/events/777686822387281. Renginį remia fondas Stiftung EVZ (Vokeitija).

3KNS-LT

„Vaivorykštės dienų“ protmūšis Kaune vyks gegužės 21 d. (sekmadeinį) kavinėje „Kultūra“ nuo 15:30 val.

Savo komandą (nuo 2 iki 7 asmenų) registruokite adresu diana@gay.lt. Jei nespėjai savo komandos užregistruoti iš anksto – nenusimink, registraciją vykdysime ir renginio vietoje likus 30 min. iki renginio pradžios.

„Vaivorykštės dienų“ protmūšio Kaune programoje Jūsų laukia:

15:30 – nespėjusių užsiregistruoti komandų registracija (registruosime tol, kol nebeliks vietų!);
16:00 – pokalbis „Kodėl svarbu palaikyti LGBT* bendruomenės narius Lietuvoje?“; Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba atstoves Mintautę Jurkutę ir Eglę Urbonaitę Tilindienę kalbina LGBT* aktyvistas Tomaš Ilja;
16:30 – „Vaivorykštės dienų“ 2017 LGBT* protmūšis; vedėjas – Ugnius Antanavičius;
18:00 – nugalėjusios komandos apdovanojimas, pokalbiai, vynas ir simpatiški apsikabinimai.

Renginį socialiniame tinkle FaceBook galima rasti čia: www.facebook.com/events/1486150784762383. Renginį remia fondas Stiftung EVZ (Vokeitija).

Kur:

  • Baras „Peronas“, Geležinkelio g. 6, Vilnius;
  • Meno erdvė „Kultūros fabrikas“, Studija 2A, Bangų g. 5A, Klaipėda;
  • Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16, Kaunas

button_evz_engl_gross