Praktika

© Giordano Campanelli

© Giordano Campanelli

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL siūlo pilnos bei nepilnos darbo dienos stažuotės galimybes įvairių studijų programų studentams. Stažuotės metu asmenys galės dalyvauti įvairioje LGL veikloje: komunikacijos, teisės, socialinio darbo ir pan.

Stažuotės mūsų organizacijoje suteiks naudingų įgūdžių, susijusių su darbu nevyriausybinėse organizacijose, visuomeninėje veikloje bei naujų žinių LGBT teisių gynimo srityje.

Jei susidomėjai galimybe atlikti stažuotę LGL, prašome susisiekti su mūsų savanorių koordinatore el. paštu volunteers@gay.lt

Mūsų buvę praktikantai:

intern_ingridaVardas, pavardė: Ingrida Kaulinytė

Praktikos laikotarpis: 2016 m. rugsėjis – 2017 m. sausis

Apie praktikantę: Esu Lundo Universiteto (Švedija) žmogaus teisių programos studentė. Mane domina visi žmogaus teisių klausimai, tačiau nusprendžiau laiką ir energiją skirti būtent LGBT klausimams. Man yra 22 metai ir aš jau daugelį metų gyvenu bei studijuoju Baltijos jūros kaimynystėje – Švedijoje, tad gerai moku anglų, švedų bei lietuvių kalbas. Viena iš priežasčių kodėl noriu dirbti su LGBT klausimais yra ta, kad nėra LGBT antidiskriminacinės konvencijos. Ir tai yra didžiulis trūkumas žmogaus teisių srityje, priverčiantis kiekvieną, kuris pripažįsta žmonių lygybę bei brolybę nelikti abejingam. Mano nuomone, nėra tokių žmogaus teisių pažeidimų, kurie nepaliestų mūsų visų, todėl yra labai svarbu prisidėti prie tolerantiškos visuomenės kūrimo. Kadangi Lietuva yra mano gimtoji šalis, jaučiu didelį norą prisidėti prie tikrai laisvos Lietuvos kūrimo, kur kiekvienas žmogus gali būti savimi.

 

intern_valentinVardas, pavardė: Valentin Parnack

Praktikos laikotarpis: 2016 m. birželis – rugpjūtis

Apie praktikantą: Aš sužinojau apie LGL, kai ieškojau LGBT* draugiškos darbo vietos, kur būtų galima atlikti praktiką. Esu dizaino kolegijos studentas Vokietijoje ir gavau pasiūlymą atlikti praktiką užsienyje. Ypač susidomėjau LGL organizacija, kai išgirdau kad Baltic Pride 2016 įvyks tuo pačiu metu kaip ir mano praktika. Esu dalyvavęs skirtingose Pride eitynėse Vokietijoje taip pat savanoriauju kino projekte LGBT* jaunimo centre mano gimtajame mieste. LGL daugiausia būsiu atsakingas už naujų dizainų kūrimą elektroninei parduotuvei, brošiūroms ir kitų smulkių kūrybinių darbų vykdymą. Savo praktikos metu tikiuosi sužinoti daugiau apie LGBT* bendruomenę bei pažinti Lietuvos kultūrą. Taip pat norėčiau sužinoti daugiau apie nevyriausybinių organizacijų struktūrą ir kasdienybę.

 

 

intern_robertaVardas, pavardė: Roberta Matusevičiūtė

Praktikos laikotarpis: 2016 m. sausis – birželis

Apie praktikantę: Šiuo metu esu IV kurso socialinės politikos studentė Vilniaus universitete. Nors LGL bendruomenėje esu naujokė, LGBT tematika domiuosi jau ilgą laiką. Manau, jog dalyvaudama asociacijos veikloje galiu ne tik gilinti savo žinias žmogaus teisių bei homofobijos mažinimo srityje, tačiau ir prisidėti prie palankios bendruomenei politikos formavimo. Socialinė politika man yra neatsiejama nuo visų socialinių grupių lygybės, todėl džiaugiuosi galėdama dalyvauti organizacijos veikloje, dirbančioje vienos iš pažeidžiamiausių grupių labui.

 

 

 

intern_fineVardas: Fine

Apie praktikantęStudijuoju kultūros vadybą. Žmonės paprastai šias studijas supranta kaip kažką panašaus į kultūros renginių organizavimą, bet kultūros vadyba apima daug daugiau, baigusi bakalauro studijas norėsiu dirbti organizacijų vidaus ir komunikacijos srityje. Manau, tai yra svarbiausias aspektas tokiose organizacijose kaip LGL. Jau prieš dvejus metus turėjau galimybės šiek tiek susipažinti su Lietuvos kultūra savanoriaudama čia vienerius metus regioniniame parke netoli Šiaulių.

Šiuo metu norėčiau dirbti komunikacijos ir valdymo srityje – organizuoti renginius, pažinti kitas žmogaus teisių organizacijas, megzti bendradarbiavimo ryšius. Neatmetu tikimybės baigusi studijas grįžti į Lietuvą!