Ukmergėje įvyko gyvosios dokumentikos spektaklio „Įvairovės balsai“ premjera

„Nenoriu būti verkianti mama. Noriu būti laiminga mama.“ Taip savo pasirodymą šių metų spalio 30 d. Ukmergės kultūros centre vykusioje gyvosios dokumentikos spektaklio „Įvairovės balsai“ premjeroje užbaigė garsaus aktoriaus ir renginių vedėjo Dominyko Vaitiekūno mama Jolanta Vaitiekūnienė. Kartu su dar dvejomis moterimis, įtraukaus monologo, šokio ir fotografijos elementais pripildytoje scenoje J. Vaitiekūnienė atskleidė visuomenei dažnai nepriimtinus ir stereotipais apkartintus išgyvenimus, su kuriomis susiduria moterys šiuolaikinėje visuomenėje.

Rudenėjantį antradienį Ukmergės gyventojai, sugūžėję į miesto kultūros centrą, turėjo neeilinę galimybę išgirsti moterų, priklausančių skirtingoms socialinėms grupėms, istorijų. Jaudinančios, įkvepiančios, leidžiančios susimąstyti istorijos, tarsi pasakojamos ne penkis šimtus žiūrovų talpinančioje salėje, o jaukioje bohemiškoje kavinėje prie kavos puodelio, už lango spengiant spalio vėtroms. Istorijos, kurių klausantis supranti, jog žmonių įvairovė – tai, kuo turėtume didžiuotis ir vertinti.

„Kuo daugiau skirtingų žmonių, tuo sveikesnė, gyvybiškesnė ir kūrybiškesnė visuomenė. Tuo pačiu ir kiekvienas atskirai. Tai nėra tušti žodžiai. Užtenka apsidairyti. Gyvybė ten, kur įvairovė,“ – sužavėtas pasirodymo teigė vienas jaunuolis.

Ukmergės kultūros centre vykusi dokumentikos spektaklio premjera jau lapkričio 12 d. persikels į Uteną, kurios metu taip pat turėsite galimybę išvysti Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose pristatytą fotografijų parodą „Įvairovės veidai“. Moterų istorijas gyvosios dokumentikos spektaklyje „Įvairovės balsai“ išgirsite lapkričio 26 d. Klaipėdoje ir lapkričio 27 d. Alytuje.

ESFA-logo-300x1681-300x168Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Pokytis versle, viešajame sektoriuje, visuomenėje – nauji standartai diskriminacijos mažinimui“. Projektą įgyvendina Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, partneriai – viešoji įstaiga Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir asociacija LGL.

 

@ Augustas Didžgalvis nuotr.