Dešimtyje šalių – konkretus atsakas prieš neapykantą LGBT bendruomenių atžvilgiu

Sutelkti nevyriausybines organizacijas ir oficialius partnerius kovai su neapykantos nusikaltimais prieš LGBT asmenis – toks tarptautinio projekto „Come Forward: įgalinant ir suteikiant pagalbą nuo neapykantos nusikaltimų nukentėjusiems LGBT* asmenims“ tikslas. Projektas įgyvendinamas dešimtyje Europos valstybių ir vienija 22 organizacijas. Tai iki šiol didžiausias tarptautinis projektas, skirtas kovai prieš neapykantos nusikaltimus prieš LGBT asmenis. Ką tik startavo oficialus projekto puslapis: LGBTHateCrime.eu.

„Come Forward: įgalinant ir suteikiant pagalbą nuo neapykantos nusikaltimų nukentėjusiems LGBT* asmenims“ yra visiškai naujas ir inovatyvus projektas, kurį, vadovaujant Brešos universitetui (Italija) ir NVO „Lambda Warsaw“ (Lenkija), vykdo grupė nevyriausybinių organizacijų, universitetų ir viešųjų įstaigų iš dešimties Europos šalių. Projekto tikslas – kovoti su nepranešimu apie neapykantos nusikaltimus prieš LGBT asmenis didinant pranešimus priimančių centrų skaičių, gerinant specializuotos pagalbos nukentėjusiems prieinamumą, dalinantis gerąja praktika, stiprinant bendradarbiavimą tarp valstybių ir institucijų, skleidžiant informaciją ir įgalinat nukentėjusiuosius.

„Tai bus daroma stiprinant specialistų iš pilietinės visuomenės organizacijų ir viešųjų įstaigų, pvz., teisėsaugos ir prokuratūros, kompetencijas, – aiškino projekto mokslinis vadovas Piotr Godzisz iš „Lambda Warsaw“. – Projektas suteiks svarbių tyrimo duomenų, parodysiančių Direktyvos 2012/29/EU išmanymo ir įgyvendinimo spragas nukentėjusiųjų nuo neapykantos nusikaltimų prieš LGBT asmenis atžvilgiu. Projektui pasibaigus planuojame, kad bus apmokyti daugiau nei 1000 specialistų.“

Naujasis projekto interneto puslapis – LGBTHateCrime.eu, paskelbtas 2017 m. birželio 15 dieną, turi aiškų vizualinį stilių su „Come Forward: įgalinant ir suteikiant pagalbą nuo neapykantos nusikaltimų nukentėjusiems LGBT* asmenims“ projekto logotipu ir puslapio logotipu su žodžiais „LGBT hate crime“ (liet. neapykantos nusikaltimai prieš LGBT asmenis). Juo lengva naudotis ir lengva pasiekti. Puslapyje pateikiamos skiltys su projekto metu įgyvendintomis veiklomis ir informacijos šaltiniais. Jame taip pat bus pateikiama informacija apie 44 mokymų atskirose šalyse vykdymą, skelbiami įvairūs leidiniai bei kita informacija. Jis taip pat bus panaudotas vykdant registraciją į galutinę projekto konferenciją, kurią planuojama organizuoti antrojoje 2018 metų pusėje Bulgarijoje.

„Egzistuoja realus poreikis koordinuoti veiksmus dėl smurto prieš asmenis jų seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės pagrindais Europoje. Itin reikiami resursai nėra pakankamai prieinami. Projekto puslapis taps puikiu įrankiu specialistams, mokslininkams ir politikos formuotojams,“ – tikino projekto koordinatorius prof. Giacomo Viggiani iš Brešos universiteto.

Informacija apie projekto veiklas ir eigą bus pasiekiama ir projektų partnerių naudojamomis komunikacijos priemonėmis.

Projektas bus įgyvendinamas 24 mėnesius, nuo 2016 m. gruodžio mėnesio iki 2018 m. lapkričio mėnesio. Projektą įgyvendina tarptautiniai partneriai: Brešos universitetas (Italija), Cavaria (Belgija), Bilitis išteklių centras (Bulgarija), GLAS (Bulgarija), Zagreb Pride (Kroatija), PRAKSIS (Graikija), Colour Youth – Koinotita LGBTQ Neon Athinas (Graikija), Háttér Társaság a Melegekért (Vengrija), Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL (Lietuva), Lambda Warszawa (Lenkija), Gabinet d’estudis Socials SCCL (Ispanija), Žironos universitetas (Ispanija) ir Galop (Jungtinė Karalystė).