Mokymuose žmogaus teisių tema – pažintis su kontrastingaja Gruzija

Š. m. liepos 4-12 dienomis nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL atstovai dalyvavo tarptautinio projekto „Open Your Mind 2“ mokymuose jaunimui žmogaus teisių ir lygių galimybių tema, kurie organizuoti Rustavi mieste Gruzijoje.

Projekto „Open Your Mind 2“ metu jaunuoliai iš Gruzijos, Vokietijos, Latvijos ir Lietuvos turėjo galimybę aptarti, kaip tautiškumas, kultūra ir religija veikia pilietiškumą, toleranciją ir lygybę visuomenėje bei susipažinti su tarp Europos ir Azijos išsidėsčiusia Gruzija. Mokymų metu jaunuoliai dalyvavo diskusijose, seminaruose ir kūrybinėse dirbtuvėse žmogaus teisių, lygių galimybių, tautinio identiteto ir migracijos temomis bei kūrybiškai pristatė savo gimtosios šalies kultūrą ir tradicijas.

Š. m. liepos 7 dieną asociacijos LGL atstovai projekto dalyviams surengė kūrybines dirbtuves LGBT* žmogaus teisių tema, kurių metu pristatė LGBT* asmenų padėtį Lietuvoje, visuomenėje paplitusius klaidingus stereotipus bei iššūkius, su kuriais susiduria skirtingų šalių LGBT* bendruomenės. LGL kūrybinių dirbtuvių metu projekto dalyviai dalyvavo dokumentinio filmo apie „Baltic Pride 2013“ eitynes „We Can Be Gay Today“ (rež. F. Message ir N. Sibille), kuris parodo mūsų šalies aktyvistų kovą už LGBT* bendruomenės teisę į taikius susirinkimus bei išraiškos laisvę, peržiūroje.

Tą pačią dieną mokymų dalyviai turėjo galimybę susitikti su Gruzijos LGBT* teisių organizacijos „Identoba“ vadovu Irakliu Vacharadze, kuris papasakojo apie specifines kliūtis, su kuriomis susiduria LGBT* asmenys šioje gilias religines tradicijas turinčioje šalyje. LGBT* žmogaus teisių aktyvistas pabrėžė, jog jo atstovaujama LGBT* organizacija iki šiol neturėjo galimybės surengti taikių eitynių, kurių nebūtų nustelbęs brutalus opozicijos atstovų pasipriešinimas ir šalies teisėsaugos pareigūnų abejingumas smurtui prieš vietos LGBT* bendruomenę.

Projekto „Open Your Mind 2“ metu siekta ne tik neformaliai, dinamiškai ir interaktyviai didinti jaunuolių sąmoningumą žmogaus teisių ir lygių galimybių temomis, bet ir suteikti galimybę pažinti kontrastingąją Gruziją. Mokymų dalyviai domėjosi šalies kultūra, tradicijomis, religija, tautine tapatybe, lankėsi 1948 metais įkurtame Rustavyje, kerinčioje sostinėje Tbilisyje, senojoje Gruzijos Karalystės sostinėje Mcchetoje, VI-ajame amžiuje pastatytame Džvario vienuolyne ir bažnyčioje, sovietų diktatoriaus J. Stalino gimtajame Goryje bei buvo pakviesti dalyvauti tradicinėje gruzinų vakarienėje supra su tautiniais šokiais, nesibaigiančiais tostais ir kitomis linksmybėmis iki vėlumos.


erasmus_logo2