Asociacijos LGL savanoriai dalyvavo EST mokymuose

Š. m. vasario 26 – kovo 1 dienomis asociacijos LGL tarptautiniai savanoriai dalyvavo Europos savanorių tarnybos (EST) mokymuose. Pagal Erasmus + programą prie LGL komandos prisijungę savanoriai Adamas ir Alice dalinasi įspūdžiais iš mokymų, kurie organizuoti Molėtuose.

„Atsidūrėme atokiame Lietuvos regione ir iš karto pasijutome atitrūkę nuo civilizacijos,“ – prisipažino Alice. „Vis dėlto, pasirodė, kad mokymų vieta pasirinkta neatsitiktinai: buvo šilta, jauku ir lengva nusiteikti mokytis. Dalyviai turėjo galimybę paskanauti tradicinės lietuviškos virtuvės patiekalų bei susipažinti su šalies kultūros ir tradicijų aspektais. Be to, užšalusio ežero grožis nepaliko abejingų!“ – sakė asociacijos LGL savanorė.

Svarbi EST pagal Erasmus + programą dalis yra įvadiniai ir projekto vidurio mokymai. Pagrindinis įvadinių mokymų tikslas – supažindinti savanorius su šalimi, į kurią jie atvyko, bei padėti pasiruošti EST savanorystei. Mokymų metu savanoriai mokosi prisitaikyti prie pasikeitusios kultūrinės aplinkos, susipažįsta vieni su kitais bei tobulina komandinio darbo įgūdžius. Savanoriai taip pat įgauna laiko planavimo įgūdžių ir išsikelia sau EST neformaliojo švietimo filosofiją atliepiančius asmeninius tikslus, kurių sieks savanorystės laikotarpiu.

„Mokymai prasidėjo interaktyviais užsiėmimais, kurie padėjo geriau pažinti vieni kitus. Leidomės į žygį, kad patobulintume bendravimo bei komandinio darbo įgūdžius ir pasijustume drąsiau,“ – pasakojo LGL savanoriai. Neformaliojo švietimo priemonės pasitelktos siekiant suteikti daugiau žinių apie EST pagal Erasmus + programą ir jos privalumus. Mokymai taip pat padeda savanoriams įveikti baimes ir nerimą, susijusį su gyvenimu ir darbu svečioje šalyje.

„Mokymų metu buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu kiekvienas EST savanoris pristatė projektą, pagal kurį savanoriauja. Kolegos papasakojo apie socialinį darbą su mažiau galimybių turinčiais asmenimis ir vaikais. Aš ir Adamas supažindinome mokymų dalyvius su asociacijos LGL vykdomu projektu „Stiprinant žmogaus teisių aktyvizmą Lietuvoje“ ir darbu nacionalinėje LGBT* teisių organizacijoje LGL. Trumpai pristatėme iššūkius, su kuriais kiekvieną dieną susiduria LGBT* asmenys Lietuvoje, neapykantos kalbos ir diskriminacijos problemas. Ne vienas savanoris po mūsų pristatymo išreiškė paramą ir norą prisijungti prie būsimų asociacijos LGL iniciatyvų ir veiklų. Ką dar galėtume pridurti? Nekantriai laukiame projekto vidurio EST mokymų!“ – tikino asociacijos LGL savanorė Alice.


Erasmus +