Apklausa: neapykantos nusikaltimai – LGBTI asmenų kasdienybė

Lygybės ir žmogaus teisių komisijos (angl. Equality and Human Rights Comission) atliktos apklausos duomenimis, LGBTI asmenys taip dažnai patiria neapykantos nusikaltimus, kad nesiryžta apie juos pranešti policijos pareigūnams. Britų mokslininkai priėjo išvados, jog neapykantos nusikaltimai, ypatingai priekabiavimas ir patyčios, yra LGBTI asmenų „kasdienybė“.

Londono „Pride“ festivalio išvakarėse atlikta apklausa parodė, jog daugelis neapykantos nusikaltimo aukomis tapusių LGBTI asmenų delsia apie įvykį pranešti policijai, nes baiminasi neadekvačios policijos pareigūnų ir/ar šeimos narių reakcijos. Atokiau nuo sostinės įsikūrę neapykantos nusikaltimą patyrę LGBTI asmenys neretai lieka vieniši, izoliuoti ir nežino, kur galėtų kreiptis pagalbos.

Tyrimo autorė Leičesterio universiteto mokslininkė Stevie-Jade Hardy tikina, jog Jungtinėje Karalystėje atliktos apklausos duomenys leidžia daryti išvadą, kad kasmet šalyje apie 35 000 neapykantos nusikaltimų lieka nepranešta. 88 % iš 50-ies tyrime dalyvavusių britų nors kartą tapo neapykantos nusikaltimo aukomis.

„Neapykantos nusikaltimai daro nepaprastai didelį poveikį asmens emocinei ir fizinei sveikatai. Daugelis LGBTI asmenų bijo kreiptis pagalbos, nes nenori, kad būtų paviešinta jų seksualinė orientacija ir/ar lytinė tapatybė,“ – pabrėžė S. J. Hardy.

„Neramina, kad apie patyčias ir priekabiavimą nepranešama policijos pareigūnams. Dėl šios priežasties neapykantos nusikaltimai prieš LGBTI asmenis visuomenėje lieka nematomi. Negalime leisti, kad pozityvus progresas tokiose srityse kaip tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimas nukreiptų mūsų dėmesį nuo išliekančių iššūkių,“ – tikino Lygybės ir žmogaus teisių komisijos valdybos narė Caroline Waters.