JAV tyrimas apie translyčius asmenis: daugelio padėtis beviltiška

Tikimybė, kad translytis asmuo gyvens skurdžiai, yra dvigubai didesnė, o kad neturės darbo – tris kartus didesnė. Kas trečias toks žmogus stengiasi mažiau valgyti ir gerti, kad nereikėtų naudotis viešaisiais tualetais. Taip LRT RADIJUI sako laikinoji JAV Nacionalinio translyčių asmenų lygybės centro direktorė Lisa Mottet. Jos teigimu, nerimą kelia ir tai, kad translyčiai žmonės, išsikvietę policiją, iš pareigūnų patiria dar daugiau patyčių, kartais ir smurtą.

Daugelis translyčių asmenų JAV atsiduria beviltiškoje padėtyje, o nusiminimas, neviltis ir menka savivertė tampa kasdienybe. Kai žmonės atsiduria beviltiškoje padėtyje, jie išbando visas priemones. Pirmą kartą JAV atlikta translyčių žmonių apklausa parodė, kad net du penktadaliai jų mėgino nusižudyti.

„Svarbu žinoti, kad tai daro įtaką psichikos sveikatai. Kai kasdien gyveni su mintimi, kad tavo šeima tavęs nepripažįsta, kad darbdavys tave engia arba tu negali susirasti darbo… O gal esi mokykloje ir tavo bendraklasiai ar mokytojai iš tavęs tyčiojasi, negerbia tavęs… Tai veikia psichologiškai. Mes sužinojome, kad net du penktadaliai gyvena patirdami nuolatinę emocinę kančią“, – sako Lisa Mottet, laikinoji JAV Nacionalinio translyčių asmenų lygybės centro direktorė.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL primena, kad jei jus aplanko mintys apie depresiją ar savižudybę, galite susisiekti su „Jaunimo linijoje“ budinčiais savanoriais konsultantais (tel.: 8 800 28888, skambinti galima VISĄ PARĄ). Linijoje budintiems konsultantams yra vedami LGBT* jautrumo mokymai, todėl į visus Jūsų klausimus bus atsakyta pagarbiai ir palaikančiai.

Taip pat galite skambinti į LGL biurą (tel.: 8 5 2610314, d.d. 9:00-18:00) arba rašyti mums elektroniniu paštu office@gay.lt. Į Jūsų užklausimą mūsų darbuotojų kolektyvo nariai atsakys per 24 val.