Lyčių vaidmenys: LGL bendruomenės centre vyko dirbtuvės ”Gender F*ck” tema

Praėjusį mėnesį mes dalyvavome nuostabiose „Drag“ dirbtuvėse. Šįkart mes žengėme šiek tiek toliau. Perėjome nuo „Drag“ temos, kuri yra susijusi su atlikimu ir pramoga, iki „gender f*ck“ sąvokos, kuri yra daugiau politiška ir įpareigojanti. „Gender f*ck“ yra strategija ar budas kuriuo galima sutrikdyti ar keisti požiūrį į tradicinius lyčių vaidmenis ir lyčių dvipusiškumą. Žinoma, visa galima pasiekti per fizinę išvaizdą, pavyzdžiui aprangą, šukuoseną, makiažą ir kitus priešingos lyties bruožus. Taip pat tai galima padaryti naudojant „drag“ elementus, persirengiant ir pan. „Gender f*ck“ išsiskiria tuo, kad šio būdo tikslas yra atkreipti dėmesį į lyčių vaidmenų dirbtinumą. Galima tai priskirti socialiniam aktyvizmui, nes šiuo būdu metamas iššūkis lyčių vaidmenims, kurie gali būti ypatingai slegianti našta kai kuriems asmenims.

Šį kartą mūsų dirbtuvėse vyko kviestinės viešnios paskaita. Sociologijos doktarantūros mokslų studentė Lucia iš Masaryk universiteto Brno (Čekija) pristatė savo menišką sociologijos projektą Pán William (Ponas Vilijamas), kuris pasižymi „gender f*ck“ bruožais. Po šios prezentacijos diskutavome su kita viešnia – taip pat sociologijos doktoranturos mokslų studente Katarína.  Abi mūsų viešnios buvo lyčių studijų bendramokslės su mūsų EVS savanore Veronika. Jų įžvalgos atskleidė naują šios temos perspektyvą. Taip pat norėtume padėkoti susidomėjusiems dalyviams už šią įdomią ir vaisingą diskusiją, kurios metu aptarėme ryškiausius skirtumus tarp „gender f*ck“ ir „drag“ savokų, taip pat lyties neatitikimą ir ryšį su „queer“ tapatybe.

Po kviestinių viešnių paskaitų ir diskusijos kūrybiškos sielos galėjo išreikšti savo įgūdžius. Spalvotu popieriumi, pieštukais, žirklėmis ir klijais buvo galima sukurti „gender f*ck“ koliažą sudarytą iš žymių pasaulio paveikslų. Rezultatus galite pamatyti nuotraukų galerijoje.

Rugsėjį taip pat vyks ir kiti bendruomenės renginiai, taigi patikrinkite LGL tinklalapio kalendorių arba sekite mus Facebook puslapyje.

Erazmus + Logo

Asociacija LGL įgyvendina  10 mėnesių projektą „Matomumo ir lygybės link“ (“Heading Towards Visibility and Equality”), remiamą Erasmus+ programos EST (Europos savanoriška tarnyba).