Kodėl nepripažįstame biseksualumo?

Kai kurie žmonės prašo moksliškai pagrįsti faktus apie biseksualumą, kurie jiems atrodo esą akli įsitikinimai. Kai sakome, kad biseksualūs asmenys nesutrikę, jie atšauna: „įrodykit“. Mes nejaučiame poreikio tai daryti, tačiau paaiškinsime, kodėl.

Skeptikai neretai konstatuoja „savaime suprantamą“ tiesą, kad biseksualūs žmonės yra neapsisprendę. Jų manymu, biseksualumo sąvoka apibrėžia „nesugebantį apsispręsti, ar labiau traukia vyrai, ar moterys“. Šie žmonės nesusimąsto, jog šio klaidingo apibrėžimo neįmanoma pagrįsti apklausų rezultatais ar statistiniais duomenimis. O kodėl turėtų? Bifobams tai prilygtų bandymui įrodyti, kad karvė turi kojas.

Iš tiesų, oficialių duomenų, galinčių moksliškai paneigti bifobiškus mitus, – nėra. Niekas neatliko tyrimo apie neištikimybę ir neatrado, kad biseksualūs vyrai visada palieka gėjus dėl moterų; neprašė biseksualių žmonių rinktis tarp obuolio ir apelsino, ir neapskaičiavo, po kiek laiko jie apsisprendė. Bet tai nemenkina panašių mitų populiarumo.

Galiausiai, mitai nepaklūsta matematinei logikai. Įrodymo našta gula ant pareiškimo autoriaus pečių. Problema ta, kad mitai apie biseksualumą yra tokie įsitvirtinę, kad žmonės dirbtinai kuria biseksualumo apibrėžimus ir paverčia juos savaime suprantama tiesa. Nenuostabu, kad vėliau idėja, jog biseksualūs žmonės neištikimybės nepaveldi, atrodo pasigėrėtina.

Bet ar daugiau nei vieną muzikos žanrą mėgstantis žmogus – sutrikęs? Ar kam nors pareiškus, kad trauka skirtingų etninių grupių žmonėms didina neištikimybės riziką, jaučiate poreikį neišmanėlį pataisyti statistiniais duomenimis? O gal veikiau atkertate, kad kalba niekus ir gyvenate toliau? Biseksualūs asmenys neprivalo moksliškai įrodinėti, kad nėra savanaudžiai. Žmonės, teigiantys, kad visi biseksualūs žmonės – savanaudžiai, privalo suaugti ir pripažinti, kad paisto nesąmones.

Taigi nešvaistykite laiko bandydami paneigti klaidingus įsitikinimus. Verčiau aiškiai įvardykite, kad susidūrėte su bifobišku mitu. Kai žmonės aiškiau supras, kad biseksualumas iš tiesų yra trauka daugiau kaip vienai lyčiai, panašūs mitai bus paneigti.

Ką apie biseksualius asmenis rodo tyrimai

Nors kai kurie žmonės teigia, kad biseksualumas neegzistuoja, vienintelis dalykas, kurį apklausos parodo – tas, kad biseksualūs asmenys nesutinka su šiuo teiginiu ir pabrėžia savo biseksualią tapatybę.

Apklausų duomenys įrodo, kad biseksualumas egzistuoja. Iš tiesų jų net daugiau, nei atspindi oficiali informacija. Taip yra todėl, kad biseksualiems asmenims primetami diskriminuojantys apibrėžimai, dėl kurių jie šalinasi biseksualumo etiketės.

Tikimės, kad vis daugiau žmonių ims naudoti aiškesnį ir paprastesnį biseksualumo apibrėžimą, biseksualūs asmenys didžiuosis esą biseksualūs.

Asociacija LGL rugsėjo 23 dieną kviečia į pasaulinei Biseksualių asmenų matomumo dienai skirtas kūrybines dirbtuves, kuriose aptarsime atsiskleidimą ir kitas biseksualių žmonių problemas.