Asociacija LGL pristato informacinę brošiūrą LBT* moterims apie smurtą artimoje aplinkoje

Kokios yra smurto artimoje aplinkoje priežastys ir pasekmės? Ar ši problema aktuali tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties porų santykiuose? Kur kreiptis susidūrus su šiuo neigiamu reiškiniu? Ar Lietuvoje galiojantis smurto artimoje aplinkoje prevencijai skirtas teisinis reguliavimas pilna apimtimi taikomas ir LBT* moterims?

Įvairių tyrimų duomenimis, daugiau nei 90% nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusių asmenų yra moteriškos lyties. Akivaizdu, jog kova su šiuo nepageidaujamu žmogaus orumą žeminančiu reiškiniu yra aktuali ir LBT* moterų romantinių santykių kontekste. Nacionalinė LGBT* teisių asociacija LGL džiaugiasi galėdama pristatyti pirmąją Lietuvos istorijoje informacinę brošiūrą apie smurtą artimoje aplinkoje, skirtą išimtinai LBT* moterų bendruomenei.

Leidinyje rasite smurto artimoje aplinkoje apibrėžimą, dažniausiai pasitaikančių terminų žodynėlį, naudingos informacijos apie prieinamas teisinės gynybos priemones, siekiant apsaugoti savo interesus susidūrus su smurto artimoje aplinkoje atveju. Taip pat pateikiama Lietuvos ir Europos teisinių nuostatų šioje srityje apžvalga bei naudingi kontaktai, kuriais galima kreiptis norint gauti teisinės, socialinės, emocinės ar psichologinės pagalbos. Tikimės, jog šis leidinys atsakys į Jums iškilusius klausimus!

„Meilė nėra prievarta. Informacinė brošiūra apie smurtą artimoje aplinkoje lesbiečių, biseksualių ir translyčių moterų atžvilgiu“, 2015

Šis leidinys yra vienas iš projekto „Kraujuojanti meilė“ veiklos rezultatų. Projektu „Kraujuojanti meilė: didinat sąmoningumą apie lesbiečių, biseksualių ir translyčių moterų artimoje aplinkoje patiriamą smurtą Europos Sąjungoje“, kuris finansuojamas iš Europos Komisijos programos „Daphne 2007-2013“ lėšų, siekiama kovoti su smurto artimoje aplinkoje reiškiniu lesbiečių, biseksualių ir translyčių (trumpinys – LBT*) moterų atžvilgiu. Keliose Europos Sąjungos šalyse narėse (t.y. Belgijoje, Bulgarijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kroatijoje, Lietuvoje, Portugalijoje ir Vengrijoje) įgyvendinamas projektas siekia tyrinėti smurto artimoje aplinkoje priežastis, smurtautojų charakteristikas bei smurto pasireiškimo formas. Taikant sąmoningumo didinimui skirtas priemones, siekiama paskatinti lesbietes, biseksualias ir translytes moteris atpažinti ir užkirsti kelią smurto artimoje aplinkoje atvejams. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti internetiniu adresu www.bleedinglove.eu.

Kviečiame aplankyti oficialią projekto FaceBook paskyrą.

Partneriai:

bleedinglove-550x80

Projektą remia Europos Komisijos DAPHNE programa:

BCflw9iLa-FXFkNb2G1lkaMBBlRmytkVIc9eOOSbKLYLeidinio leidybą iš dalies finansavo Flandrijos Vyriausybės atstovybė Lietuvoje:

Flanders_horizontaal